Nominácia na sústredenie do Žiliny

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti sa ešte pred Vianocami stretnú na ďalšom jednodňovom sústredení v rámci prípravy na MS.

Tentoraz tréneri povolali do národného tímu aj viacerých nováčikov. Po prvý raz medzi mužmi okúsia reprezentačnú chuť brankári  Ondrej Dékány a Patrik Richter a útočníci Patrik Mitra, Richard Čirč. Na skúšku tréneri povolali aj Jána Revaja z Nitry, ktorý je schopný hrať na poste obrancu i centra.  Reprezentačný tréner Mojmír Hojer k nominácii uviedol: "Je to mix skúsenosti a mladosti a dravosti. Sú tam aj starí matadori, lebo chceme vyskúšať obranu v inom zložení. Minule hrali Gajdošovci spolu, teraz ich chcem rozdeliť, uvidíme, ako im to pôjde. Preto je obrana postavená takto. Medzi útočníkmi je to o vychytávkach, chceme vyskúšať určité veci. Napríklad Mitra ma zaujal v ligovom zápase proti nám, takže ho chceme vyskúšať. Máme problém s centrami, tam sa najťažšie loví. Tento problém sme mali aj pred MS v Košiciach. Poviem na rovinu, že hľadáme štvrtého centra a toto sústredenie ukáže, či niektorý z nich zapadne, alebo či s ním môžeme počítať do budúcnosti. Revaja z Nitry poznám z nášho vzájomného zápasu z ligy, odporučil mi ho aj klubový tréner. Chceme ho vidieť. A vsádzam v tomto prípade aj na klubovú zohratosť, čo je prípad Košičanov, či Nitranov."

V Žiline však tentoraz nebudú reprezentačné opory ako kapitán Jozef Minárik, Jaroslav Martinusík, Milan Rampáček a ďalší. "Nepotrebujem ich teraz vidieť, boli na predchádzajúcom sústredení, kde sme skúšali veci, ktoré sa týkajú konkrétnych systémov. Teraz chceme ukázať, že počítame aj s inými a chceme im dať šancu.  Niektoré opory som sa preto teraz rozhodol nechať doma. A smerom k MS nám môže narobiť problémy aj Covid a my musíme mať alternatívy. A niektoré opory sú tam preto, lebo chceme zachovať nejakú kontinuitu," vysvetlil Hojer.

NOMINÁCIA ŠŠR SR MUŽOV NA SÚSTREDENIE

Brankári:
Dékany Ondrej (HBK Hokejmarket Skalica), Richter Patrik (HBK Kometa Vrútky),

Obrancovia:
Gajdoš Marek, Gajdoš Ivan (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Bujdák Roman, Bušovský Michal, Lukáč Marek (všetci HBK PROTEF Považská Bystrica), Študenc Jakub (HBC Košice), Horváth Lukáš (Kert Park Praha), Vidlár Tomáš (HBK Kometa Vrútky)

Útočníci:
Cíbik Marcel, Vozár Milan, Balga Róbert (všetci ŠK 98 Pruské), Simon Filip, Minko Martin (obaja HBK Kometa Vrútky), Bilik Peter, Šalka Michal, Fumač Adam, Tomkovič Marko (všetci LG Bratislava), Mitra Patrik, Čirč Richard (obaja HBC Košice), Revaj Ján (HBK Nitrianski Rytieri)

Náhradníci na zavolanie:
Kučera Peter, Zelenka Radovan, Salajka Michal, Vadík Denis (všetci HBK Hokejmarket Skalica), Bobál Filip (Leaders Bratislava), Pitoňák Eduard Jozef (MŠK Spišská Belá)

Realizačný tím:
Hojer Mojmír – tréner, Gregorík Marián – tréner, Mihal Jaroslav – manažér, Jankovič Ľuboš, Szabó Peter – technický vedúci družstva, Baka Ľubomír – masér, Moravčík Vladimír – videoanalytik, Holaza Michal – kondičný tréner