Pukalíkov zákrok bol zlomový: Šťastie stálo pri nás

Leaders potreboval v sobotu zdolať Košice a aj sa mu to podarilo. A to nielen zásluhou dobrého výkonu brankára.

Zverenci Mojmíra Hojera majú v tejto sezóne kolísavé výsledky a ako poznáme domáceho trénera, povedal by, že aj výkony. Ale najmä v domácich zápasoch hralo mužstvo vždy bojovne. Nie vždy to stačí na tri body, proti Košiciam to však vyšlo. "Musím povedať, že sme hrali dobre aj v útoku a chalani dali potrebné góly. Ale tak isto si myslím, že aj brankár Košíc chytal výborne. Bolo to skôr o šťastí, ktoré sa tentokrát priklonilo na našu stranu," povedal po zápase brankár Oliver Pukalík.   

Práve Pukalík bol hlavnou postavou momentu v tretej tretine, ktorá podľa nás rozhodla zápas. Pri prečíslení Mitru so Štefancom skvele prečítal útočníka hostí a bravúrnym zákrokom nedovolil hosťom vyrovnať. Vzápätí Bobál rozhodol o triumfe domácich. "Ten zákrok si pamätám aj ja, za ten som bol rád. Ale toto treba. Raz musím potiahnuť ja, raz chalani vpredu," dodal Pukalík. 

Leaders je momentálne na hranici play off, v tabuľke mu však chýbajú najmä body z domácich duelov. "Mne sa naše výkony páčia. Je v nich vidieť bojovnosť a najmä prístup k zápasu. Hráme inak ako vlani, naša hra vyzerá inak a sme pre súperov nepríjemnejší. Určite sa im proti nám nehrá dobre. Len bohužiaľ,  nie vždy nám to vyšlo aj na to, aby sme získali body. Teraz to chvalabohu vyšlo." 

Pre zápasom s Košicami sa hráči nezaoberali postavením v tabuľke, bolo však jasné, že s Košicami, teda priamym súperom v boji o play off, musia jednoducho zvíťaziť. "My sme si uvedomovali, že musíme vyhrať. Ale my chceme vyhrať každý zápas. Na tabuľku sa až tak nepozeráme,  lebo vieme, že musíme vyhrávať vždy. My vieme ako na tom sme, ale ja sa na tabuľku nepozerám," uzavrel Pukalík.