Skvelá defenzíva a systém trénera dáva Rytierom pancierové brnenie

Určite najprekvapivejším postavením v tabuľke je po 7. kole SHbE mužov postavenie Nitry.

Šlágrom sobotného programu bol rozhodne duel pod Zoborom medzi Nitrou a LG Bratislava. "Myslím si, že to malo parametre šlágra. Zápas to bol vyrovnaný, oba tímy hrali opatrne zozadu a takticky. Určite to bol pre nás zatiaľ najťažší zápas v sezóne," potvrdil pre náš web brankár Rytierov Milan Murček.

Nitra napokon zdolala v dramatickom zápase svojho súpera 2:0. "Rozhodla trpezlivosť. Nehnali sa za gólom. Nemali sme veľa striel, ale boli čakali sme na šancu. A chalani mi pomáhali vzadu," dodal Murček.

Hráči Nitry majú za sebou tri výhry, inkasovali v nich iba jediný gól. "Prvé zápasy v sezóne boli nevydarené smerom dozadu, ale poučili sme sa z vlastných chýb a stále sa učíme," zhodnotil brankár NItry.

Skúsený brankár vidí pokrok mužstva aj vďaka trénerovi Aurelovi Naušovi, ktorý prevzal mužstvo ešte pred začiatkom sezóny. "Priniesol nám istý systém, nabehnúť na neho bolo pre niektorých náročnejšie. Ale stále si rozoberáme zápasy a tréner má veľký podiel na tom že hráme dobre zozadu." 

Nitra však tento rok udivuje aj v iných pohľadoch, Murček vysvetlil: "Sme vyzretejší, viacerí chalani dostali chuť opäť hrať. Vlani sme boli omnoho mladší, teraz sa pripojili aj skúsenejší a to hrá veľkú rolu. Chodia pravidelne na tréning a aj tým pomáhajú. Sme viac skĺbení skúsení s mladými." 

Druhé miesto mužstva v tabuľke je však napriek výborným výkonom prekvapením. Určite vzhľadom k tomu, aké tímy sú pod ním. "Sme príjemne prekvapení, ale nehodnotíme to ešte . Je to ešte skoro a nás čaká aj teraz dvojkolo. Uvidíme, či to vydrží. Ale na prvú štvorku by sme mali mať, ak budeme hrať ako doteraz," dodal na záver Murček.

FOTO: Rastislav Búgel - Najlepšie foto