Kometa už bola na dne, no pomohla návšteva v kabíne

Kometa Vrútky je zatiaľ jediný tím v lige, ktorý v riadnom hracom čase tejto sezóny neprehral.

Vrútočania síce prehrali v Košiciach a aj v Nitre, ale v oboch zápasoch až po predĺžení. V tabuľke im patrí štvrté miesto so štvorbodovou stratou na lídra zo Skalice, ale to majú ešte k dobru domáci zápas s LG Bratislava.

Práve ich zápas so Skalicou bol šlágrom nedeľného kola a treba povedať, že oprávnene. "Tešili sme sa na tento zápas, lebo Skalica mala predtým päťkrát čisté konto. Bola to predzvesť toho, že to bude kvalitný zápas, s nimi je to vždy o hokejbale. Úvod nám nevyšiel, nedodržiavali sme najmä disciplínu, boli sme hneď v úvode vylúčení. V presilovkách sme napokon dostali tri góly," povedal útočník Komety Branislav Hlaváč.

Vrútky prehrávali po prvej 15-minútovke 0:2, no potom práve Hlaváč znížil na 1:2 a prerušil tak Deékányho šnúru bez inkasovania. Skalický brankár však už v tom čase mal v suchu nový rekord ligy. "Ja som ani nevedel, že ide o nejaký rekord. Len sme vedeli, že majú  peknú šnúru. Až po zápase som sa to dozvedel. Ale mali sme motiváciu dať gól. Aj keď priebeh tomu nenasvedčoval. Ale môj gól bol dôležitý a dostal nás do zápasu," skonštatoval útočník Komety. 

Domácim potom pomohla návšteva v kabíne, ktorou bol bývalý hráč Martin Kolčák, ktorý nateraz skončil s kariérou. "Povedal nám niečo k hre a povedal nám nejaké veci aj k taktike. Na tomto sme v druhej a tretej tretine zapracovali. Dostali sme síce v druhej tretine dva góly, ale potom sme si opäť niečo povedali. Prežili sme oslabenie na začiatku tretej tretiny a potom bol priebeh hry úplne iný," povedal Hlaváč.

Kometa hrala na začiatku tretej tretiny oslabená, Vidlár si odpykával  štvorminútový trest z a nebezpečnú hru vysokou hokejkou. Tomečko však vzápätí vybojoval faul a všetko sa otočilo. "Ale aj za stavu 5:4 sme vedeli, že nemáme nič v suchu, navyše sme dohrávali v oslabení, ale napokon sme to ustáli."

Vrútočania po hektickom úvode sezóny šplhajú tabuľkou vyššie. V Nitre hrali desiati s mnohými nováčikmi, v útoku dokonca musel pomôcť aj brankár Richter. Napriek tomu Kometa vybojovala bod.  V plnej zostave potom ukázala, že môže mať najvyššie ambície. "Náš prvý poriadny zápas, ktorý nás naozaj preveril, bol tento so Skalicou. Ale s výsledkami sme spokojní, prekvapil nás akurát Ružinov, bol to vyrovnaný duel. Ale po sobote sme si hovorili, že nemôžeme byť spokojní. Zápas v Nitre to bola senzácia, s tým súhlasím. Do posledného možného dňa sme doplnili zostavu. To, že máme stále kam siahnuť, to je tým, že turčianska kotlina má silnú základňu a vždy tu bola kvalita  a samozrejme práca s mládežou. Za tým je kopec roboty, v dnešnej dobre nie je jednoduché presvedčiť hráčov, aby obetovali hokejbalu víkendy na úkor rodiny," zamyslel sa Hlaváč.

Práve rodinné situácie menia plány Vrútočanov v tejto sezóne. V úvode sezóny mali v tíme dve svadby, aj preto jeden zápas odložili a na prvý museli ísť aj hráči zo širšieho kádra. V uplynulom týždni sa Martin Lihan a Tomáš Vidlár stali otcami, nové prírastky oslávili gólmi. Najnovšie bude mať v piatok svadbu bývalý hráč Milan Rechtorík, čo tiež zmenilo plány mužstva. "Mali sme hrať v Poprade v sobotu, ale domáci nám vyšli v ústrety a zápas odohráme o deň neskôr. Takže aj týmto im ďakujeme. Veríme, že to bude dobrý zápas, náš cieľ je najvyšší, chceme zvíťaziť," uzavrel útočník Vrútok.

FOTO: Jakub Ruman