Janouš mal trému iba na tréningu, tréner Nauš ho pripravil vopred

Po Považskej Bystrici vytiahla do boja mladého brankára aj Nitra.

Zatiaľ čo 16-ročný Marián Mališ neokorenil svoju premiéru v extralige mužov víťazstvom, keďže Považania prehrali na ihrisku LG Bratislava 2:4,  pre jeho rovesníka Janouša mal prvý štart víťazný imperatív.

Janoušovi sa pred zápasom kolená netriasli, tréner Nauš mu dal s dostatočným predstihom vedieť, že s ním počíta v zápase proti Svidníku.  "Už v utorok na tréningu mi to tréner oznámil s tým, aby som sa psychicky pripravil. Na rozcvičke sa mi kolená netriasli, to skôr predtým ešte doma na tréningu." 

Janouš inkasoval pod Duklou iba raz a bolo to vo fáze zápasu, kedy už prakticky o nič nešlo. Rytieri totiž mali zápas jasne v rukách. "Chlapci odviedli výbornú robotu a pomohlo mne aj nám, že sme rýchlo otvorili skóre. A inkasovaný gól? Vhadzovalo sa po mojej ľavej ruke, predtým som mal úspešný zákrok. Svidník vyhral buly, jeden hráč sa dostal cez nášho útočník a z následnej bekhendovej strely sa mi loptička odrazila od vyrážačky do brány. Som rád, že som dostal iba jeden gól."

Okrem spoľahlivého výkonu Janouš niekoľkokrát podržal svoj tím: "Bolo tam pár momentov, kedy nás Svidník netlačil, ale výrazné šance nemal. Chalani mi v obrane veľmi pomohli."

O výkone Nitry prišli z východu skvelé referencie, aj tréner Longauer nám potvrdil, že jeho tím čelil v sobotu asi doteraz najsilnejšiemu súperovi v tejto sezóne. "Nám už vo štvrtok tréner prízvukoval, že ideme cez víkend získať šesť bodov a aby sme sa na to nastavili.  V Košiciach sme odohrali pekný zápas, vo Svidníku sme v tom pokračovali. Splnili sme trénerove pokyny," uviedol Janouš.

Rytieri sú zatiaľ lepší vonku, zo štyroch zápasov vyhrali tri, doma paradoxne ešte v riadnom hracom čase nezvíťazili. O týždeň majú tretí pokus, privítajú tabuľkového suseda LG Bratislava. "Mne osobne sa asi hrá doma lepšie, chodia fanúšikovia. Ale máme mladý tím a my sme sa museli zohrať v tých prvých zápasoch. Takže to je len náhoda, že sme teraz vyhrali vonku. Myslím v tom zmysle, že určite budeme vyhrávať aj doma, keď sa ešte viac zohráme," povedal mladý brankár.

Jednotkou a jasnou je v Nitre Murček, zatiaľ ešte nepustil do bránky ani náhradníka Kaczku. Ale mladý Janouš by mohol ešte dostať priestor. "Ešte sme sa o tom s trénerom nerozprávali, ale budem trénovať a budem bojovať o ďalšiu šancu," uzavrel Janouš.