Slováci zdolali Čechov, z Litomyšle si vezú cenné víťazstvo

Slovenskí hokejbalisti zvíťazili v druhom prípravnom zápase v Čechách 5:2, súperovi vrátili prehru zo soboty.

Česko - Slovensko 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Góly:
10. Singer (Zajíček), 38. Singer (Zajíček, Bílý) - 7. Minárik (Janáč, Tomkovič), 28. Martinusík (Janáč, Minárik), 31. Salajka (Martinusík, Janáč), 39. Tomkovič (Janáč, Martinusík), 40. Bilik (Šalka, Fumač). Rozhodovali: Cícha - Danylec, vylúčení: 5:6, presilovky 2:2, oslabenia: 0:0.

zostava SR: Bolibruch - Minárik, Salajka, Bušovský, Študenc, M. Gajdoš, I. Gajdoš, Zelenka, Sobol - Tomkovič, Janáč, Martinusík - Bilik, Šalka, Fumač - Vozár, Vadík, Balga - Minko, Simon, Hlaváč

Od úvodu sa hral vyrovnaný zápas. Obe mužstvá hrali presilovku, ale gól padol až pri tej našej. Janáč našiel pred bránkou Minárika a kapitán Slovenska s prehľadom prekonal Mikla - 0:1. Ďalšiu šancu na gól mal Simon, ale v dobre pozícii netrafil bránku. Česi potom vyrovnali v presilovej hre, presne mieril Šinger.

V druhej tretine pokračoval výborný hokejbal, šance mali obe mužstvá. Pred jej koncom však prišiel druhý gól Slovákov. Po výborne zahranej presilovke sa dostal k loptičke Martinusík a zvýšil na 2:1. Predtým mal dobrú šancu Vozár, ale v dobrej pozícii nenamieril presne.

Tretiu tretinu začali Slováci výborne. Už po niekoľkých sekundách sa opäť presadil prvý útok a Michal Salajka strelil svoj prvý reprezentačný gól. Česi však onedlho využili presilovku a znížili na 2:3. No netrvalo dlho a už o pár sekúnd neskôr ďalší gólový premiant Tomkovič strelil štvrtý gól. Hladké víťazstvo napokon Slováci uzavreli po brejku Šalku s Bilikom.

Mojmír Hojer, tréner SR: „Čakali sme, že tým, že sme včera boli lepší v úvode, tak dnes to budú práve Česi, ktorí na nás vyletia. Ale napokon to bolo vyrovnané a využili sme v úvode presilovku, čo nás dostalo na koňa. Česi sa vrátili do zápasu, keď tiež využili presilovku, ale do pohody nás dostal gól do šatne. Pred treťou tretinou sme si povedali, že budeme naďalej aktívni a napokon to vyústilo ešte do troch gólov. Potom sme si už zápas postrážili.“

Radek Mašík, tréner ČR: „Dostali sme lekciu z produktivity. Boli sme o niečo lepší, boli sme častejšie na loptičke, boli sme častejšie v útočnom pásme. Ale Slováci nás trestali po brejkoch. V tretej tretine sme chceli otočiť zápas, ale dostali  sme góly a to sa už ťažko niečo robí. Mali sme dobré veci, hrali sme čo sme chceli, ale v zakončení bol lepší náš súper.