Buliš sa teší do Čiech, formu ukázal na Országh Cupe

Už tento víkend sa slovenská hokejbalová reprezentácia po prvý raz od zisku titulu na MS v Košiciach predstaví na medzinárodom poli.

Slováci sa proti Česku stretávajú pravidelne každý rok a s týmto súperom odohrajú aj prvý blok prípravy pred bdúcoročnými MS v Kanade. "Vždy, keď príde šanca reprezentovať Slovensko, som nesmierne rád. Na každú jednu šancu sa veľmi teším. Budú to veľmi náročné zápasy, ale dúfam, že som dobre pripravený a uhráme proti Česku dobré zápasy," povedal pre náľ web Peter Buliš.

Brankár majstrovskej Považskej Bystrice očakáva ťažké zápasy. No nielen preto, že Česi len nedávno ukončili najvyššiu súťaž, zatiaľ čo slovenská extraliga mala pre pandémiu koronavírusu pauzu. "Zápasy budú nesmierne náročné, vieme, akú majú Česi silu majú v tíme veľa hráčov, ktorí boli na Ms v Košiciach. Budú sa chcieť ukázať. Ja dúfam, že ich dokážeme potrápiť a zdolať," dodal Buliš.

Buliš má pred reprezentačným zrazom solídnu formu, o čom svedčí fakt, že na turnaji Országh Cup ho vyhlásili za najlepšieho brankára. Jeho tím Blackhawks Žilina dokonca na turnaji triumfoval. "Na Országh Cupe som bol po druhý raz v kariére. Je to veľmi kvalitný turnaj, je tam množstvo výborných hráčov, či už hokejistov, alebo hokejbalistov. Mňa zavolali chalani zo Žiliny a keďže som vedel, že o týždeň idem s reprezentáciou do Čiech, nemohol som odmietnuť. Dúfam, že forma je, i keď veľmi mi pomohli chalani z tímu. Bez nich by to nešlo."

Reprezentačný brankár priznal, že doteraz sa pripravoval individuálne: "Klubovú prípravu ešte zatiaľ nemáme. Ja som chodil hlavne behávať, aby som nabral kondíciu, keďže sme už takmer rok bez hokejbalu. Taktiež som chodieval s chalanmi z Považskej trénovať, aby som bol čo najviac v brankárskej výstroji."

Okrem Buliša bude hájiť bránku Slovenska v Čechách Matej Bolibruch. Obaja by mali dostať od trénerov rovnakú porciu minút. "S Maťom sme veľmi dobrí kamaráti, obaja si doprajeme a je úplne jedno, kto pôjde do brány. Dúfam, že sa nám obom podarí podať čo najlepší výkon a pomôžeme chalanom v Litomyšli zvíťaziť," uzavrel Buliš.