Liga sa nedohrá, výkonný výbor podporil rozhodnutie klubov

Slovenská hokejbalová extraliga mužov 2020/2021 sa definitívne nedohrá.

Rozhodol o tom výkonný výbor Slovenskej hokejbalovej únie (VV SHbÚ), ktorý rešpektoval rozhodnutie klubov. Drvivá väčšina z nich sa rozhodla nepokračovať v súťaži, hlasovanie VV bolo jednoznačné. Kluby dostali po oznámení o uvoľnení opatrení tri návrhy na dohratie súťaže, ale ich reakcia bola jednoznačná. Sezóna 2020/2021 tak nespozná svojho majstra. „Pripravíme však Ligový pohár, o ten kluby mali záujem. Takže to dáme na papier a pošleme klubom. Nebude to turnaj len pre extraligistov, ale samozrejme najmä pre nich. Uvidíme, aký bude záujem,“ povedal pre náš web predseda športovo-technickej komisie Jaroslav Mihal.

Otázna bola aj extraliga mládeže, tá sa dohrá. Čaká sa už len na jedno: „Mládežnícke súťaže chcela dohrať drvivá väčšina klubov. Čaká sa už len na uvoľnenie opatrení,“ dodal Mihal.

ŠTK sa pomaly pripravuje na nový ročník 2021/2022, v extralige mužov by v ňom malo pôsobiť dvanásť tímov. „Baráž o účasť v extralige vypíšeme, zatiaľ evidujeme záujem Popradu a ešte  jedného tímu, ten sa však zatiaľ oficiálne nevyjadril a preto nechcem prezrádzať viac. Nová sezóna by mala ako vždy odštartovať začiatkom septembra s dvanástimi tímami,“ uzavrel predseda ŠTK.