Extraligová premiéra v 35-ke okorenená skvelým obratom

Výprask v príprave 0:9 od Košíc neveštil pred prvým zápasom v extralige vo Vranove nič dobré. A dobre sa nevyvíjal ani zápas proti Vrútkam. Napokon však bolo všetko inak.

Vrútočania viedli po prvej tretine po góloch Dadaja a Zemana 2:0 a nič nenasvedčovalo tomu, že by mali prísť  o víťazstvo. No v druhej tretine znížil Cifranič a v tretej po góle Oščipovského a Hanesa v závere zápasu oslavoval nováčik prvé víťazstvo. "Sme radi, že sme vyhrali, ja sa za seba priznám, neveril som, že sa nám to podarí po výprasku od Košíc. Ale celý zápas sme si verili, chytili sme sa po prvom góle, ten zlomil celý zápas. Braňo Štefan nám pred zápasom povedal, že ako dopadne tento zápas, tak sa bude odvíjať ďalej celá sezóna. Takže je skvelé, že sme zvíťazili," povedal pre náš web obranca Július Lepot.

Obranca Vranova zdôraznil, že nováčik predčil súpera najmä v jednom: "Myslím, že eufória z toho, že hráme prvý extraligový zápas nás hnala dopredu. Chlapci chceli, dreli sme. Vrútky neprišli v plnej sile, priznajme si to. Ale na to nemôžeme pozerať. Bolo to fajn a takto chceme hrať celý čas, jeden za druhého. My nemáme najsilnejší tím v lige, ale takto by to mohlo fungovať. Uvidíme, čo bude ďalej. Ale dve tretiny ukázali, že bojovnosť máme na vysokej úrovni. Dali sme víťazný gól  dve minúty pred koncom, to o niečom svedčí. Boli sme viac ako vyrovnaný súper Vrútkam, to som ani ja nedúfal. A navyše, okrem prvej päťky sme mali v tíme 19-20 ročných chlapcov a toto sa mne veľmi páči."

Pri priemernom veku hráčov Vranova sme sa museli pristaviť, pretože obranca Lepot napriek tomu, že má za sebou premiéru v najvyššej súťaži, oslávil tento rok 35 rokov. "Stále sa to dá aj v týchto rokoch, ja sa snažím. Netvrdím, že na to mám, ale chcem ísť aspoň mladým hráčom príkladom a sebe chcem dokázať, že sa ešte niečo dá dosiahnuť. S trénerom Hricom som hrával, dnes je môj tréner. Chcel som to vyskúšať, uvidíme, čo bude. Snažím sa makať."

V nasledujúcom kole nečaká nováčika nič jednoduché, cestuje totiž do Skalice. "Toto víťazstvo nad Vrútkami dokázalo to, že sme tím, ktorý dokáže aj zázrak. Prvá tretina bola všelijaká, ale ďalší priebeh nám ukázal, že na to máme ak makáme jeden za druhého. Verím, že sa nestratíme ani v Skalici, aj keď pre mňa to je veľká neznáma. Neviem, do čoho idem, je to nové. Ale táto výhra povzbudí mladých a viem, že to bude lepšie a lepšie," uzavrel Lepot.