Skvelá správa pre fanúšikov, Bujdák sa nelúči

Romana Bujdáka nemajú súperi v láske, ale domáci ho milujú. Skúsený obranca na ihrisku žiadnemu súperovi nič nedaruje, v súbojoch ide na hranu, nie je preto obľúbený. Ale mať takéhto zadáka v tíme je na nezaplatenie.

Potvrdila to aj finálová séria medzi novým majstrom z Považskej Bystrice a LG Bratislava. Bujdák bol skvelým lídrom, vedel, kedy ma zvýšiť hlas, v kabíne pôsobil ako prvok, ktorý stmelil celé mužstvo. Na ihrisku bol tvrdý ako skala, no v súkromí by ste  mu mohli natierať maslo na hlavu. Jednoducho kapitán, ako má byť. 

Bujdák je dlhodobou oporou Považanov a titul majstra Slovenska si prirodzene vychutnával o niečo viac, ako posily Protefu z inýchh miest. "Musím použiť otrepané klišé, ale vidíte, koľko tu je fanúšikov. Ja by som bol rád, keby sme mali v tíme viac domácich, ale niekedy to jednoducho nejde. My sme však utvorili skvelú partiu a výsledkom toho je tento titul," uviedol tesne po skončení finálového duelu. 

Protef získal titul zaslúžene, v play off prehral iba raz a v najkratšom možnom čase zdolal obhajcu titulu v semifinále a víťaza základnej časti vo finále. "Teraz to už môžem povedať. Vyhrali sme dva zápasy v Skalici a dva v Bratislave, asi by bolo trúfalé tvrdiť, že titul pre nás nie je spravodlivý. Ale všetky zápasy boli veľmi ťažké," dodal Bujdák.

SKúsený obranca pred začiatkom tejto sezóny nemal chuť ťahať káru aj v ďalšom ročníku, niečo naznačil už po zisku titulu majstra sveta so slovenskou reprezentáciou vlani v Košiciach. No teraz je všetko inak a pre slovenských fanúšikov máme vynikajúcu správu: "Ja som nechcel skončiť pre to, lebo by som mal toho dosť, ale naozaj som mal zdravotné problémy. Teraz si musím zaklopať, zatiaľ som v poriadku. Takže toto určite nebol môj posledný zápas v extralige."