Weber uznal kvality Skalice, ale Ružinov chce doma zabojovať

Ružinov bol blízko k víťazstvu v prvom štvrťfinálovom zápase play off SHbE mužov na ihrisku Skalice. Trikrát v zápase viedol, no napokon dôležitý prvý krok nedotiahol do konca. V druhom zápase to už bola jasná záležitosť, no napriek tomu chce Leaders doma zabojovať. 

Útočník Ružinova Matej Weber zhodnotil vystúpenie svojho tímu v dvojzápase takto: "Skaličania hrajú veľmi kompaktne, majú veľmi dobré zakladanie útokov. Dávajú si to na jeden dotyk aj tri štyri prihrávky a z toho ťažia. Obrancovia si zbiehajú na stred a odtiaľ strieľajú, menia si miesta a majú silné presilovky. My sa súperovi v niektorých veciach vieme vyrovnať. Vieme behať, vieme byť agresívni, vieme brať lopty, ale keď si to rozhodia a my si nedáme pozor, tak dostávame góly."

Aj pre tieto slová považuje Weber stav série za zaslúžený: "Po športovej stránke boli Skaličania jasne lešpí v druhom zápase, v prvom urobili viac chýb, mohli sme sa dostať na koňa, ale asi to je zaslúžené." 

V prvom zápase však Ružinov favoritovi nepríjemne "zatápal", trikrát bol vo vedení. "Mali sme sa po góle upokojiť, držať loptu vpredu, ale bohužiaľ, vždy sme urobili chybu a súper nás vždy v ďalšej minúte potrestal. A nepostrážili sme si ani záver, keď Skalica rozhodla," sklamane dodal Weber. 

Doma sa chce Leaders vypnúť k výkonu, ktorý musí mať špičkové parametre. Len tak môže favorita pribrzdiť na ceste do semifinále. "Musíme hrať jednoduchšie vpredu a viac strieľať, musíme si viac pomáhať v ofenzíve. Nestačí, keď pôjde za loptou len jeden. Nemáme čo stratiť, do zápasu doma musíme dať celé srdce a počúvať trénera."

Cez víkend sa hralo opäť vo veľkom teple, hráčom rapídne ubúdali počas zápasu sily. "Ja osobne som to znášal dobre, mám nabehané a natrénované a to urobí veľa. Záleží to od kondície, ak ju hráč nemá dobrú, sily mu klesajú skôr, vymyslieť sa na to nedá nič. Samozrejme sa treba osviežovať, byť čo najviac v tieni," zdôraznil Weber.