Pozvánka na zápasy 7. kola SHbE mužov

Prinášame vám pohľad na zápasy 7. kola Slovenskej hokejbalovej extraligy mužov.

sobota 12. októbra 

13.00 h Hokejmarket Skalica - Leaders Ružinov
Ružinov na Skalicu pozná recept. Ukázal to už niekoľkokrát a teraz jeho šance opäť stúpajú. Skaličania totiž nebudú kompletní, citeľná bude najmä absencia najlepšieho strelca súťaže Martinusíka. Záhoráci však majú vo svojom strede niekoľko hráčov, ktorí ho môžu nahradiť, ale tím z Bratislavy má fazónu, v riadnom hracom čase ešte v lige neprehral a aj preto ho pasujeme za čierneho koňa kola. 

13.00 h Kometa Vrútky - MŠK Kežmarok
Kežmarčania sa stále hľadajú. Proti Komete odohrali vždy vyrovnané zápasy, ale tentokrát by to mala byť jasná záležitosť. Vrútky sú favorit a tento duel musia zvládnuť.

13.00 h HBC Košice - Lion Svidník
Veľké derby, ktoré by mohlo do hľadiska pritiahnuť veľa divákov. Očakávame bohatú gólovú prestrelku, mierny favorit duelu je Svidník. Lion z uplynulého dvojkola nepriviezol domov body, potrebuje preto napraviť túto bilanciu. Ale aj nováčik zanechal pred týždňom sympatický dojem. Bude to vyrovnaný zápas?

13.00 h ŠK 98 Pruské - Považská Bystrica 
Aj V Pruskom očakávame vyrovnaný zápas, ktorý sa nemusí rozhodnúť v riadnom hracom čase. V uplynulej sezóne doma Prušťania zvíťazili na jar 2:0, takže hostia im majú čo vracať. Rozhodnúť by mohli výkony brankárov a presilové hry. 

14.00 LG Bratislava - Jokerit Petržalka
V príprave na novú sezónu Jokerit triumfoval nad LG 7:1. Teraz takéto hladké víťazstvo neočakávame ani z jednej strany. Aj tento duel bude zrejme veľmi vyrovnaný, tak už je pri zápasoch týchto mužstviev zvykom. Viac motivácie majú domáci, ktorí v dvojkole nezískali ani bod, doma navyše v tejto sezóne ešte nevyhrali.

dohrávka 3. kola, nedeľa 13. októbra

13.30 h Kometa Vrútky - Považská Bystrica
Šláger 3. kola si obe mužstvá odložili na nedeľu. Aby sme pri prognózach zostali verní téze, že víkendové zápasy budú veľmi vyrovnané, o tomto stretnutí to platí najviac. Tento zápas patrí medzi "bonbóniky" celej "jesennej" časti.