Zostava 4. kola SHbE mužov

Aj od sezóny 2019/2020 bude naša redakcia vyhlasovať zostavu kola. Aj na jej základe vygenerujeme najlepšieho hráča za uplynulý mesiac. Na konci základnej časti vzíde z najlepších hráčov aj hráč sezóny, ktorého odmeníme hodnotnou cenou.

Prvého Hráča mesiaca vyhlásime už na konci septembra. Víťaz dostane krásnu ručne robenú plaketu z dreva, ktorá mu bude pripomínať jeho výkon počas daného obdobia aktuálnej sezóny. Vyvrcholenie príde po skončení základnej časti, kedy vyhlásime hráča sezóny a ten sa má na čo tešiť. Víťaz totiž dostane dve poukážky na zájazd na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať vo švajčiarskom Lausanne. Konkrétne na zápasy Slovensko - Česko a Slovensko - Nemecko v cene 289€ za osobu v dátume 15. 18. mája 2020. Cenu venuje športová cestovka Futbalovysen.sk/Sportovysen.sk.

Vo štvrtom kole sezóny padlo 32 gólov, rovnako ako v prvom. Za hráča kola sme tentokrát sme pasovali Lukáša Pijáka, ktorý nám impozantne odpovedal aj na otázku pred 4. kolom. Pýtali sme sa, či aj vo 4. kole strelí niektorý z hráčov hetrik. Piják k nemu pridal aj asistenciu a gólovo sa presadil aj v nedeľňajej dohrávke. Preto sa zaslúžene stal aj hráčom kola.

Na brankárskom poste sa po druhý raz v sezóne dostal do najlepšej šestky kola Michal Mišovec z Pruského. V zápase proti Vrútkam sa vytiahol k výbornému výkonu. Svoj tím podržal najmä za stavu 2:1, kedy sa Kometa pokúšala o zvrat, ale bol to práve brankár ŠK 98, ktorý odmietol prepis scenára. 

V obrane si miesto zastal ďalší Prušťan, Peter Pagč. Mladý iba 18-ročný bek strelil proti Komete svoj prvý extraligový gól, i keď padol veľmi šťastne. O deň neskôr v Kežmarku však Pagáč pridal ďalší a k nemu aj dve asistencie. Mladý obranca tak má za sebou vydarený víkend, ktorý mu určite dodá sebavedomie a v tíme Pruského sú radi, že majú medzi sebou ďalší talent. Druhým obrancom kola je Michal Bušovský z Považskej Bytrice. Na demontáži 12:0 s Kežmarkom sa podieľal gólom a asistenciou, zápas mu chutil. Zaujal skvelou rozohrávkou a prehľadom v hre. 

Lukáš Piják nazbieral za víkend päť bodov, jeho forma je ustálená už tretiu sezónu. Hral výborne aj v šlágri v Skalici, Považania v ňom doplatili na menší počet hráčov v zostave. Piják však vyčnieval najviac. Michal Holaza si miesto v zostave kola vypýtal tak isto vďaka šlágru v Skalici. Domáci útočník v ňom strelil dva góly, no silný bol aj v osobných súbojoch. Urobil penzum práce a aj vďaka nemu je Skalica lídrom v tabuľke. Pruské má v zostave kola aj tretieho zástupcu, ale právom. Práve tím z Horného Považia môžeme označiť za tím víkendu, v dvoch ťažkých dueloch získal plný počet bodov. V nedeľňajšej dohrávke pod Tatrami žiaril Róbert Balga. Strelil dva góly a na dva asistoval. 

Zostavy jednotlvých kôl SHbE:

1. Mišovec (Pruské) - Bohuslav (LG BA), Džupina (Svidník) - Štefan (Svidník), Cíbik (Pruské), Baláška (Nitra). Hráč kola: Štefan
2. Kučera (Skalica) - Džupina (Svidník), Jenčuš (Košice) - Martinusík (Skalica), Čavajda (Vrútky), Vaňo (Ružinov). Hráč kola: Martinusík
3. Hráč kola: Adam Fumač (LG Bratislava)
4. Mišovec (Pruské) - P. Pagáč (Pruské), Bušovský (P. Bystrica) - Piják (P. Bystrica), Balga (Pruské), Holaza (Skalica). Hráč kola: Piják