Naši na Európskom pohári Masters na stupňoch pre víťazov, k vrcholu však chýbal krôčik

Slovenské hokejbalové reprezentačné veteránske tímy Slovensko a Old Boys Slovakia nad 40 rokov, sa v rámci prípravy na Majstrovstvá sveta veteránov, ktoré sa uskutočnia budúci rok v dňoch od 1. do 5. júna 2016 v Skalistých horách v Kanadskej provincii Alberta v mestečku Banff, zúčastnili počas uplynulého víkendu Európskeho pohára Masters nad 35 rokov.

Európsky Pohár Masters v hokejbale je najväčšou hokejbalovou akciou v kategórii veteránov v Európe. Turnaj sa tento rok odohral v Mestskej hokejbalovej aréne v Kladne za účasti najlepších hokejbalistov Európy v kategórii nad 35 rokov. V sobotu sa hrali zápasy v skupinách a v nedeľu boli na programe vyraďovacie boje o najlepší tím MASTERS Európy. Slovensko malo na turnaji dvoch zástupcov, Team Slovakia aj Old Boys Slovakia. Teda oboch účastníkov minuloročných MS v tejto kategórii. Naše výbery mali vo svojom strede hráčov nad 40 rokov, keďže aj tento turnaj bol pre ich prípravou na budúcoročné MS.

Team Slovakia napokon na turnaji obsadil druhé miesto, vo finále nestačil na Kladno. V skupine si poradili zverenci trénerov Mihala a Töröka s Brnom 3:2, Plzňou 6:0, s Ústí remizovali 2:2. Vo štvrťfinále porazili Pardubice po výsledku 5:3, finále si vybojovali po výhre 3:2 s Českými Budějovicami na nájazdy. Finále už bolo jasnou záležitosťou domáceho Kladna, ktoré zvíťazilo 5:1.

Old Boys si v skupine poradili najtesnejším rozdielom 1:0 s Pardubicami a Českými Budějovicami, s Kladnom prehrali 0:4. V play-off si po nájazdoch poradili 3:2 s Ústí, v semifinále mali viac šťastia domáci hráči Kladna. Ako porazenému semifinalistovi napokon pripadlo mužstvu tretie miesto.

Oba naše tímy mali zastúpenie aj v All-Stars tíme turnaja. Z Tímu Slovakia sa doň dostali Pavol Surňák a Martin Vannay, doplnil ich Peter Hránek z Oldy Boys.