Jesso Cup si odniesla Diaková (FOTO)

Vo Vrútkach sa spomínalo na bývalého hráča Komety prostredníctvom prvého ročníka Jesso Cupu. Toto meranie síl si nenechali ujsť ani dva tímy, ktoré sa pripravujú na vrchol sezóny. Diaková na baráž a výber SVK U18 na svetový šampionát.


Na ihrisku Komety Vrútky sa cez víkend konal jeden z prvých letných turnajov. Jesso Cup má za sebou prvý ročník a jeho hlavnou myšlienkou bolo zaspomínať si na Lukáša Jesenského, bývalého brankára Komety, ktorý nás opustil naozaj veľmi mladý a zároveň si zahrať dobrý hokejbal. Účasťou ho podporili Dynamo Priekopa, Chlapci team, Kometa Vrútky, Diaková, Kometa oldboys a dva výbery (A a B) reprezentácie SVK U18. Turnaj bol rozlosovaný do dvoch skupín, pričom víťaz tej štvorčlennej postupoval priamo do semifinále. V play-off mali najviac síl Legeny Komety a Diaková, ktorá napokon ako jediný extraligový zástupca svoju úlohu papierového favorita zvládla. Zároveň to bola pre ňu veľmi vhodná príprava na baráž, ktorá sa hrá už najbližší víkend. O tretie miesto zviedli boj Kometa a Slovensko U18 B, v tomto zápase sa tešil domáci tím. 

"Turnaj vyšiel na výbornú. Lukáš nám zhora zariadil nádherné počasie, hralo sa v príjemnej rodinnej atmosfére bez negatívnych emócií, posedeli sme pri dobrom jedle. Ohlasy od ostatných mužstiev boli výborné, rozhodli sme sa preto pokračovať v načatom aj do budúcnosti a z tohoto turnaja urobíme tradíciu. Takže sa už teraz tešíme na druhý ročník," zhodnotil dvojdňovú hokejbalovú spomienku jeden z organizátorov Martin Kolčák.

FOTO: Pavol Barto