Ružinov uspel na turnaji v Novom Strašecí, nestačil len na výber českej reprezentácie

Výbornými výkonmi sa na turnaji v Novom Strašecí prezentovali hokejbalisti Ružinova. Na kvalitne obsadenom tradičnom turnaji nestačili iba na reprezentáciu Česka, ktorej podľahli 2:0 vo finále.

V skupine si Leaders poradil dvakrát po výsledku 2:1 s českým finalistom minulej sezóny Kladnom a Dobřanmi, tesne 0:1 podľahol Ústí nad Labem. V semifinále, do ktorého Ružinovčnia ako víťaz skupiny postúpili priamo, potom náš zástupca porazil domáci výber Nového Strašecí 2:0, rovnakým výsledkom však podľahli vo finále českej reprezentácii. Na turnaji sa zúčastnil aj druhý zástupca slovenskej hokejbalovej školy HBT Slovan Bratislava, ktorý však v ťažkej skupine vybojoval iba bod proti domácim.

Hráči Ružinova si na turnaj požičali aj niektorých hráčov z iných tímov, jeho dres obliekli Božik (Jokerit), Doskočil a Vozár (Pruské) a naposledy si s mužstvom zahrali aj lúčiaci sa Česi Humlíček s Blaškom, ktorí od novej sezóny budú hrať domácu súťaž za Kert Praha.