Nájazdová lotéria priniesla viac radosti českým hráčkam

Po napínavom dueli získali Slovenky bod.

Česká republika – Slovensko 2:1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly a asistencie: 9:32 Křížová (Přibylová), rozh. nájazd Manhartová – 19:45 Kežmarská (Kapustová, Frühauf)

Česko: Zechovská (Teplá) – Kosinová, Němcová, Rejlová, Herzigová, Volková, Němcová, Držmíšková, Fričová, Topičová, Manhartová, Patočková, Horálková, Lédlová, Přibylová, Křížová, Kvasničková, Hyksová, Rullová, Kábrtová, Palová, Kubínová

Slovensko: Tomčíková (Zuziaková) – Záborská, Frühauf, Horváthová, Lalíková, Pravlíková, Gaborčíková, Žitňanská, Kežmarská, Kapustová, Jurčová, Vargová, Gauríková, Kochanová, Krajňáková, Dzurinová, Vršková, Görögová, Gajdošová, Stašová, Finďová, Kľúčiková

Rozhodovali: Lamontová, Kellerová    Najlepšie hráčky: Kežmarská - Křížová

V pondelok sa Slovenky po prvý raz predstavili na hlavnej ploche v Tipsport aréne. Čakala na nich domáca reprezentácia, ktorá v predošlých dueloch dokázala veľkým rozdielom poraziť Veľkú Britániu a Taliansko. Aj proti slovenskému celku mali Češky od začiatku ofenzívne chúťky. Väčšinu času trávili v útočnom pásme a v desiatej minúte sa i prvýkrát v tomto dueli zapísali do streleckej listiny. V desiatej minúte si po vyhratom súboji v rohu potiahla Denisa Křížová loptičku až pred brankárku Zuzanu Tomčíkovú a bekhendom ju prekonala. Sľubné šance navýšiť náskok mala následne aj Lucie Manhartová či Linda Hyksová, Tomčíková však v prvej tretine už ďalšiu loptičku za seba nepustila.

Skupinku slovenských fanúšikov potešila v dvadsiatej minúte Barbora Kežmarská. Zverenkyne trénerov Beáty Rišianovej a Maroša Hrica využili hneď svoju prvú presilovku, keď tečovanú strelu Jany Kapustovej dokázala do českej bránky poslať práve obrankyňa Kežmarská. Otočiť skóre v svoj prospech mohli slovenské reprezentantky v presilovke o dve hráčky trvajúcej minútu a 11 sekúnd, no brankárku Kateřinu Zechovskú neprekonali.

V úvode tretej tretiny sa slovenským hráčkam naskytli dve gólové šance. Najskôr Martina Stašová stojaca pred českým bránkoviskom ideálne netrafila nahrávku od spoluhráčky a následne zoči-voči Zechovskej neuspela Patrícia Dzurinová. Štyri minúty pred koncom sa na opačnej strane dostala do veľkej príležitosti Aneta Lédlová, jej pokus však Tomčíková zastavila pravým betónom. V čase 12:38 sa slovenská brankárka opäť vyznamenala. Češky sa pred ňou ocitli v trojici, jediná obrankyňa nedokázala zabrániť finálnej prihrávke na Lucii Manhartovou, jej strelu z pravej strany však Tomčíková vyrazila. V napínavom závere sa už nikomu nepodarilo skórovať a stretnutie tak dospelo do samostatných nájazdov.

V nich o výhre Českej republiky rozhodla Lucie Manhartová.

Beáta Rišianová, trénerka SR: Dnes sa určite nemáme za čo hanbiť. V porovnaní so včerajškom bol výkon perfektný, dievčatá siahali až na dno svojich síl. Museli sme kombinovať zostavu, riešiť zranené hráčky, jednotlivé formácie dopĺňať iným spôsobom. Jeden bod sa máli, škoda tých trestných strieľaní. Ale aj v zápase sme mali nepremenené šance, myslím si, že sme mohli streliť ešte jeden gól a bolo by to iné.