Majstri sveta si vzali dovolenky, aby vychovávali novú generáciu, dostali za to najkrajšiu odmenu (FOTO + VIDEO)

V Skalici sa druhý júlový týždeň konal Kemp 246. Udalosť, ktorá svojim názvom prezrádza identitu tých, ktorí sa o týždňový program pre deti postarali. Číslo 246 je totiž kombináciou čísiel, ktoré na dresoch nosia skaličania Milan Rampáček a Jaroslav Martinusík - hokejbaloví majstri sveta.


Myšlienka zorganizovať kemp pre deti vznikla ešte v zime, organizátori sami nevedeli, čo od neho môžu očakávať. Rýchle reakcie detí, ktoré sa na týždňový cyklus prihlásili, ich však zaväzovali k tomu, aby sa čo najlepšie pripravili. A to sa im napokon podarilo na výbornú. Nechajme však slovo jednému z organizátorov: "Tréningy pozostávali z prípravy na ihrisku s hokejkami, tie sme mali dvakrát za deň. Okrem toho sme chodili do posilňovne M-Gym, deti mali spestrenie aj vďaka spoločnosti iMove, ktorá robí špecializované koordinačné cvičenia v kombinácii s modernými pomôckami a odborným dynamickým prístupom lektorov," uviedol pre náš web Jaroslav Martinusík. 

Na kempe sa hlásilo celkovo 31 detí, najmladší mal 8 rokov, najstarší 14: "Najviac sa deťom páčili tréningy na ihrisku a posilňovňa. Ale veľmi obľúbené boli u nich aj animátorky, ktoré sa starali o to, aby sa ani sekundu nenudili. Stále mali čo robiť. Veľmi spokojné boli deti aj so stravou, vďaka dvojici Ivajlo Totev a Petra Kubišová mali dokonca o strave aj prednášku. Jedno poobedie sme strávili aj na kúpalisku, kde sme rovnako mali bohatý program," dodal Martinusík.

Obaja majstri sveta si na celý týždeň vzali v práci dovolenku, pomôcť im prišli aj spoluhráči z klubu a reprezentácie. "Prišiel medzi nás Miro Božik, ktorý prisľúbil účasť na jeden deň. Napokon zostal tri (úsmev). Veľké poďakovanie patrí aj našim spoluhráčom zo Skalice Radovi Smetanovi, ktorý tréningy viedol spolu s Milanom Rampáčkom, Michal Holaza sa zasa staral o mladé talenty v posilňovni. Všetci to robili bez nároku na odmenu, za čo im samozrejme patrí obrovská vďaka."

Pozornosť medzi všetkými účastníkmi pútali dva mladé talenty, no ak hádate, že to boli chalani, mýlite sa. "Zo Zohoru prišli medzi nás Laura a Nina Rybárové. Boli naozaj šikovné a ukazovali skvelé veci. Rozhodne by som hokejbalovým fanúšikom odporučil, aby si tieto dve mená zapamätali," prezradil Martinusík. 

Spokojní sú teda organizátori, ale aj deti. V Skalici sa Kemp 246 bude konať aj o rok, a možno bude ešte väčší. "Tento prvý ročník nás veľmi motivoval. Máme veľmi pozitívne ohlasy, zarezonovalo to aj u rodičov, ktorí u nás deti nemali. Jeden z účastníkom Miško Fagan nám dokonca prezradil, že to bol jeho najlepší týždeň v živote. Toto sú veci, ktoré vás posúvajú a dodávajú energiu. V tom momente si uvedomíte, že to celé má zmysel. Naša myšlienka pred kempom bola tá, že chceme vychovať svojich nasledovníkov. Najkrajšia odmena pre nás bude, ak sa tak naozaj stane. Myslím, že sme prvý krok urobili tak, ako sme si predstavovali. O rok plánujeme až dva turnusy, lebo vyzerá to tak, že záujem bude väčší. Samozrejme sme veľmi radi," uzavrel trojnásobný majster sveta, ktorý v čase kempu oslavoval narodeniny. Deti mu zablahoželali smotanovou tortou, ktorú si skutočne vychutnal. Dostal ju totiž priamo do tváre, čo samozrejme vzbudilo u detí kopec srandy.