Odložená tristovka sa napokom dočkala
Džentlmen na ihrisku i mimo neho. Skromný, tichý, ale výkonmi už niekoľko rokov doslova kričí. Michal Hrivnák patrí medzi najlepších hokejbalistov, akých kedy Slovensko malo a v tomto zozname mu patrí popredná priečka. Cez víkend dosiahol v zápase na ihrisku Pruského kariérny míľnik, o akom väčšina hráčov iba sníva.
Strelil toiž dva góly, pričom tým prvým sa dostal na métu 300. Druhým zásahom upravil túto bilanciu na 301 gólov v extralige. "Ja som už po finále pred dvoma rokmi so Skalicou vedel, že som blízko k tej méte. Ale potom som po MS utrpel zranenie, ktoré mi zabránilo hrať celú sezónu. Mal som odtrhnuté šľachy, operovali ma. K tomu sa pridali kopmlikácie a myslel som, že už nebudem hrať. Prešiel takmer rok a opäť ma začali páliť ruky. Trošku som aj pribral, ale začal som trénovať. Nie je to jednoduché skončiť s hokejbalom. Potom ma však hrýzla myšlienka dať ten tristý gól. Moja manželka už je proti tomu, aby som hral, ale viete ako to je (úsmev)," povedal Hrivnák pre náš web.

V Martine existovala kronika s ligovými zápasmi, takže čísla by mali byť presné. "Ja som si štatistiky nerobil nikdy, ale Ajo Nauš to precízne písal. Je v tom symbolika, ja som sa tým nejako extra nezaťažoval. Je to samozrejme pekné číslo, ale že by som po tom išiel ako pes po údenom, to nie," dodal Hrivnák, ktorý však pravdepodobne už o rok v lige fanúšikov tešiť nebude. "Myslím si, že už to definitívne zabalím. Ja som aj teraz začal preto, že nás nie je vždy veľa. Snažím sa aj trénovať, ale už to nie je to, čo v minulosti. Viac menej chalanom iba vypomáham."
Hrivnákove meno sa po dlhých rokoch neobjavilo v reprezentačnej nominácii, martinský útočník dal totiž národnému tímu zbohom po MS 2017. "To ma už vôbec neláka. Už som sa k tomu vyjadril niekoľkokrát. Ani zdravotný stav mi neumožňuje hrať na takej úrovni. Táto kapitola je pre mňa už uzavretá. Ale prídem sa možno na chalanov pozrieť," uzavrel hráč s prezývkou "Jimmy", pod akou ho všetci fanúšikovia poznajú.

