Hlaváča mrzí debakel, ale verí, že sa po ňom Kometa rýchlo spamätá

Deväť gólov vo svojej sieti v súboji proti českému majstrovi, taký scenár si Vrútočania určite nepredstavovali. Súboj o Česko-Slovenský Superpohár mal jasného a nezvratného víťaza.


Hráči Komety sa na súboj zodpovedne pripravovali, sršalo z nich odhodlanie aj na rozcvičke, ale napokon bol z toho debakel 1:9. "Výsledok je veľmi zlý a zahanbujúci a je pravda, že si naozaj nepamätám, kedy sme prehrali takýmto rozdielom. Ale čas nevrátime. Veľmi nás to mrzí, aj kvôli fanúšikom, ktorí merali dlhú cestu do Prahy. Za to im ďakujeme a nesmierne si to vážime. Čo dodať... Kertu blahoželám k  trofeji. Na čo siahol, to mu vyšlo. Hralo sa na ich ihrisku, bola to ich obrovská výhoda. Ale musím športovo uznať, že ukázali, prečo vlani vyhrali českú extraligu. Teší ma však, že sme v druhej polovici zápasu ukázali, že sme sa neprišli odovzdať, a že hokejbal hrať vieme," povedal pre náš web útočník slovenského majstra Branislav Hlaváč. 

Rozdiely medzi mužstvami neboli veľké, individuálna vyspelosť bola na rovnakej úrovni, ale Kert napriek tomu dominoval. "Boli veľmi istí na lopte, s umelým povrchom boli doslova zžití. Nechcem sa vyhovárať, ale bolo to veľmi badateľné. Tento faktor bol rozhodujúci. My sme však nezačali dobre, boli sme príliš ustráchaní a robili sme chyby v obrane," hľadal rozdiely Hlaváč. Vrútky sa musia z debaklu rýchlo otriasť, už v sobotu ich totiž čaká v repríze vlaňajšieho finále LG Bratislava. "Raz za čas nie je takýto výsledok na škodu. Mali by sme uvedomiť, že žiadny výsledok nepríde len tak a treba stále makať. Avšak za tie roky čo spolu hráme si myslím, že sme mentálne niekde ide a vieme sa preniesť aj cez takéto zlé výsledky."

Či bude mať Kometa šancu vrátiť Kertu Praha prehru v Superpohári je v tejto chvíli nejasné. Ak by však obhájila titul, českého majstra by privítala doma. Samozrejme za predpokladu, že by aj Pražania titul doma obhájili. "My si ideme za svojim, hokejbalom sa momentálne bavíme. Dosiahli sme v lige dobré výsledky. My sme si splnili sny už v mládežníckych tímoch, teraz sa nám darí aj u mužov. Titul by sme samozrejme radi obhájili, ale to bude nesmierne ťažké," uzavrel Hlaváč.