Zostava 1. kola ShBE

Aj od sezóny 2019/2020 bude naša redakcia vyhlasovať zostavu kola. Aj na jej základe vygenerujeme najlepšieho hráča za uplynulý mesiac. Na konci základnej časti vzíde z najlepších hráčov aj hráč sezóny, ktorého odmeníme hodnotnou cenou.

Prvého Hráča mesiaca vyhlásime už na konci septembra. Víťaz dostane krásnu ručne robenú plaketu z dreva, ktorá mu bude pripomínať jeho výkon počas daného obdobia aktuálnej sezóny. Vyvrcholenie príde po skončení základnej časti, kedy vyhlásime hráča sezóny a ten sa má na čo tešiť. Víťaz totiž dostane dve poukážky na zájazd na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať vo švajčiarskom Lausanne. Konkrétne na zápasy Slovensko - Česko a Slovensko - Nemecko v cene 289€ za osobu v dátume 15. 18. mája 2020. Cenu venuje športová cestovka Futbalovysen.sk/Sportovysen.sk.

V prvom kole sezóny ich padlo 32, čo je výborné číslo, keďže diváci videli v priemere 8 gólov na zápas. Dva zápasy išli do predĺženia, v jednom z nich Nitra - LG Bratislava (5:6 pp) padlo najviac gólov - 11. Za hráča kola sme pred štartom kola označili Stanislava Čavajdu, na triumfe Vrútok nad Košicami 5:1 sa podieľal dvoma asistenciami. Hráčom kola sa napokon stal Branislav Štefan zo Svidníka, ktorý nazbieral 5 bodov za 2 góly a 3 asistencie.

Najlepší brankársky výkon podal podľa nášho rozhodnutia Michal Mišovec z Pruského. Na pôde Ružinova ho domáci zasypali množstvom striel, no Mišovec vyťahoval jeden zákrok za druhým. Bol veľkou oporou, zákrok zápasu ukázal v 1. tretine, keď skvelým rozštepom zlikvidoval tutovku Holzerovi. Tím podržal aj v závere duelu a prispel k tirumfu ŠK 98 po predĺžení.

Z plejády obrancov oceňujeme ako prvého Andreja Bohuslava z LG Bratislava. Podal nadpriemerný výkon, hral výborne v defenzíve, no najmä častou streľbou podporoval útok. Jedna z nich išla do čierneho, Bohuslav sa okrem gólu napokon mohol tešiť z triumfu svojho tímu 6:5 po predĺžení. Tandem uzatvára Martin Džupina zo Svidníka. "Džupo", ako ho v tíme všetci volajú, predviedol opäť výkon, ktorým vyčnieval najmä pre svoje ofenzívne vlohy. Do siete Kežmarku poslal dva gólové pozdravy a pridal aj jednu asistenciu.

Medzi útočníkmi až dvaja strelili hetrik. Marcel Cíbik z Pruského na ihrisku Ružinova otvoril skóre a na ďalšie zásahy čakal až do záveru zápasu. Najskôr dve a pol minúty pred koncom vyrovnal a v predĺžení napokon rozhodol o triumfe Prušťanov. Pri každom svojom góle preukázal jednoduchosť v zakončení. Ďalším trojgólovým strelcom je Anton Baláška z Nitry, no jemu napokon hetrik šťastie nepriniesol. Dvakrát sa skúsený útočník presadil v početnej výhode, no Nitre to napokon stačilo len na zisk bodu. Hráčom kola je napokon Branislav Štefan. V derby s Kežmarokm stralil dva góly a tri pripravil svojim spoluhráčom. Podľa jeho vlastných slov ich mohlo byť viac, no ďalšie šance zostali nevyužité.

Zostava 1. kola SHbE:

Mišovec (Pruské) - Bohuslav (LG BA), Džupina (Svidník) - Štefan (Svidník), Cíbik (Pruské), Baláška (Nitra). Hráč kola: Štefan