Slováci zdolali Švajčiarsko hladko 7:1

Slovenskí hokejbaloví reprezentanti nastúpili v sobotu na svoj tretí zápas na turnaji troch krajín v Plzni proti Švajčiarsku, zdolali ho jasne o šesť gólov.


SLOVENSKO - Švajčiarsko 7:1 (3:0 1:1, 3:0) - ZÁPIS 
Góly: 
6. Cíbik (Vozár, Fodrek), 7. Minárik (Olejník, Lipták), 11. Božík (Horváth), 27. Vozár (Cíbik), 32. Fodrek (Božík, Vozár), 34. Minárik (Olejník), 38. Lipták (Bilík) – 21. Döbeli (Paulík, Mermoud) 

zostavy:

Slovensko: Murček - Minárik, I. Gajdoš, M. Gajdoš, Lukáč, Horváth, Fodrek, Dejneka, Vidlár -  Piják, Rufati, Válek - Božik, Cíbik, Vozár - Pospíšil, Behúl, FiIlo - Bilik, Olejník, Lipták
Švajčiarsko: Ziörjen (16. Brodard) – Däppen, Grandjean, Heynen, Hohl, Mermoud, Müller Y., Rindlisbacher, Stäheli, Sonzogni – Blätter, Döbeli, Enzler, Faina, Filipek, Hausherr, Kummer, Müller T., Paulík, Schildknecht, Šibík, Tschantz

hlasy po zápase:

Marián Gregorík, tréner SR: "Zápas sa rozhodol už v prvej tretine. Snažili sme sa dohrať bez zranení, zabavili sme sa. Chceli sme aj ušetriť sily na ďalší zápas."

Tibor Kapánek, tréner Švajčiarska: "Takýto zápas sa hodnotí ťažko, ale sme realisti. Odohrať štyri zápasy za tri dni s takto kvalitnými súpermi je pre nás ešte veľa a nie všetci hráči boli kondične dobre pripravení na takúto záťaž. Ale na druhej strane je to aj dobré, pretože sme aspoň išli viac nohami na zem. My môžeme prekvapiť aj s topfavoritmi, ale ešte nedosahujeme ich kvalitu."