Hambálka potešil prístup skúsených reprezentantiek i mladších hráčok

Slovenská reprezentácia žien má za sebou prvé sústredenie v rámci prípravy na MS vo Švajčiarsku.

Hokejbalistky si dali zraz v Poprade, počas dvoch dní si tréner Hambálek otestoval viaceré detaily. "Využili sme aj dievčatá z juniorských MS z Liberca, dostali šancu ukázať sa v A-tíme. Tréningy prebiehali klasicky, najskôr sme sledovali, v akom stave sú dievčatá, potom sme hrali modelované zápasy a na druhý deň sme odohrali prípravný duel proti Popradskými pirátmi U18," uviedol kormidelník SR.

Na sústredení však chýbali viaceré opory. "S niektorými hráčkami sme sa stretli po dlhšom čase. Pocit som mal vynikajúci, dievčatá majú záujem, snažia sa, zlepšovali sa počas tých dvoch dní neustále. Mladšie baby ukázali, že nedostali šancu len tak, ukázali veľký potenciál. Staršie baby musia poctivo o svoju šancu bojovať, lebo mladšie na ne vytvorili naozaj tlak. A celé sústredenie malo veľkú kvalitu," dodal Hambálek.

V nominácii Anna Džurňáková, ktorá patrila roky k oporám reprezentácie, ale potom mala materské povinnosti. Teraz opäť naštartovala kariéru. "Je to skúsená hráčka, ktorá je v kabíne skromná a na ihrisku mimoriadne kvalitná. Vypomáhala nám už aj predtým, pomáhala nám pri U21. Dohodli sme sa, že sa vráti do reprezentácie a veľmi radi jej služby využijeme. Pomôže nám veľmi a možno nebude sama, verím, že onedlho budeme môcť oznámiť ďalší takýto parádny návrat," naznačil Hambálek.

Na sústredení zaujala aj Aleksandra Lidskaia, ktorá patrila medzi hviezdy hokejovej ligy žien. "Je to Ruska, ktorá odišla z krajiny po nedávnych udalostiach. Ukázala sa vo veľmi dobrom svetle. Máme o ňu záujem, možnosť, aby nás reprezentovala, tu je. Komunikujeme s vedením ISBHF, požiadala už aj o slovenské občianstvo. Musí sa však ešte ukázať v takom svetle v akom sa ukázala na sústredení."

Ako nám ešte prezradil reprezentačný kouč, ďalšie sústredenie je na programe 20. apríla. "Kostru tímu máme zloženú už dlhšie. Na toto sústredenie prídu ďalšie hráčky z tej kostry, ale niektoré stále nemôžu, lebo majú povinnosti. Ide napríklad o Nelu Lopušanovú, či Luciu Záborskú, ale s nimi samozrejme počítame."

FOTO: Alojz Handzuš