Osemnáste kolo s jedným prekvapením, poznáme dvojice do play off

Výsledky 18. kola SHbE mužov

Leaders Ružinov - LG Zľavomat Bratislava 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Góly:
 17. Hojer, 44. Soós (Pisarovič) - 20. Fumač (Mi. Šalka), 30. Fumač (Vidlár, Mi. Šalka), 35. Aleksejev (Velčický, Kanich). Rozhodovali: Kralovič - Šefčík, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0.

Ružinov: Dubnický - Hojer, Kozák, Bánoczký, Blahovský, Šulek, Soós, Bučko, Al-Asheri, Černák, Behúl, Kučera, Solník, Farkaš, Polák, Pisarovič, Matejík, Hronček, Weber, Dano

LG: Olexa - Baksa, Dorotovič, Jankuj, Kanich, Chropovský, Ma. Šalka, Mikulčík, Vidlár, Müller, Minárik, Virág, Bilik, Daubner, Aleksejev, Axamit, Fumač, Sadloň, Velčický, Mi. Šalka, I. Polák, Vavro, Lantoš

ŠK 98 Pruské - HBK Hokejmarket Skalica 2:11 (0:3, 0:3, 2:5)
Góly:
 43. Rajníček (M. Šatka Cíbik), 44. Cíbik (Magut, M. Šatka) - 4. Sobol (Martinusík), 8. Pobuda (Fraňo), 13. Zelenka (Čulen, Holaza), 19. Martinusík (Lukačovič, D. Balát), 22. Martinusík (Olejník, Lukačovič), 30. Sobol (D. Balát, Kaluža), 35. Olejník (Fraňo, Sobol), 40. Fraňo (Kaluža), 41. Holaza (D. Janáč, Krýdl), 42. Sobol (Kaluža), 45. Zelenka (D. Balát). Rozhodovali: Hatala - Valachovič, vylúčení:0:0.

Pruské: Suchomel (25. Tomáš) - Rehák, Rexa, Ondrášik, Mišovec, M. Šatka, Cíbik, Rusnák, Pagáč, Bakoš, Mozga, Magut, Tichý, Rajníček

Skalica: Dékány - Sobol, Štepanovský, Zelenka, Čulen, D. Balát - Olejník, Lukačovič, Martinusík - D. Janáč, Krýdl, Holaza - Fraňo, Kaluža, Pobuda 

HBK Nitrianski Rytieri - HbK Kometa Vrútky 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
Góly:
 6. Zummer (Žigmond), 6. Gubo (Révay, Kupec), 16. I. Gajdoš (Zummer), 21. I. Gajdoš (Zummer, Tulaev), 25. Machuč (Štefanka, I. Gajdoš). Rozhodovali: Filip - Benko, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:0 oslabenia: 0:0.

Nitra: Janouš - I. Gajdoš, Tulaev, M. Gajdoš, Kupec, Príbela, Belák, Derlich, Chmelko - Žigmond, Štefanka, Zummer - Gubo, Mrázik, Révay - Gugh, Revaj, Machuč - Derlich, Chmelko, Kluch, Amrich 

Vrútky: Adamčík - Ábel, Labaš, Javor, Čavajda, Koniar, Hanus, Michnovič, Vojtyla, Virág, Mart. Matuščin

HBK PROTEF Považská Bystrica - HBC Košice 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly:
 6. Straka (Korbáš, Hryzák), 10. Bednár (Slanička, Andráško), 28. Straka (Korbáš, Bušovský), 32. Andráško (Slanička, Martinka), 32. Andráško (Bednár, Cifranič), 35. Straka (Korbáš, Hryzák) - 16. Mitra (Kátlovský). Rozhodovali: Hozák - Kováčik, vylúčení:, presilovky: oslabenia: .

P. Bystrica: Mališ (39. Zajac) - Bušovský, Koka, Tomečko, Šupej, Cifranič, Martinka, Tománek, Ondrúšek - Straka, Korbáš, Hryzák - Škrabko, Piják, Balga - Slanička, Bednár, Andráško - Šamaj, Miške, Galovič

Košice: Borovský - Džadžovský, Fabian, Longauer, Štefanco, Béreš, Cerjan, Georgijev, Vasilik, Kátlovský, Daru, Fedoročko, Pivarník, Čirč, Mitra

HMHK Vranov nad Topľou - HK IMS-EAST Popradskí Piráti 7:4 (0:1, 4:2, 3:1)
Góly:
 21. Raschman, 24. Pagáč (Kundrát, Horváth), 27. Šiňanský (Raschman), 28. Šiňanský (Soveľ), 35. Pagáč, 44. V. Kundrát (Raschman), 45. M. Balogáč (Šiňanský, Baník) - 15. Šatka (Teplický, Drvár), 24. Šatka (Korvín), 25. Lipták (Teplický, Kromka), 33. Lipták (Teplický, R. Svitana). Rozhodovali: Sála - Hriško, vylúčení: 2:4, presilovky: 2:1 oslabenia: 0:0.

Vranov: Cmar - Soveľ, Habovčík, Baník, V. Kundrát, Horváth, Štefan, Šechný, Šiňanský, Jenča, Dubas, Lazúr, M. Balogáč, Štefkovič, Raschman, Pagáč, Oščipovský

Poprad: Drvár - Reľovský, Vozár, R. Svitana, Vojčík, Kundľa, Korvín, Valášek, Pitoňák, Bednár, Lipták, Maděra, Šatka, Kupčo, Pisarčík, Dvořák, L. Svitana, Miškovič, Teplický, Pospíšil, Kromka 

Play off sa začne 6. apríla, majstra spoznáme najneskôr 1. júna. V prípade priaznivého vývoja vyraďovacej časti je však v hre aj skorší termín.

štvrťfinálové dvojice play off (termíny 6., 7., 13., prípadne 14. a 20. apríla)

LG Zľavomat Bratislava - HMHK Vranov nad Topľou
H+H Skalica - Leaders Ružinov
HBK PROTEF Považská Bystrica - HBC Košice
HK IMS-EAST Popradskí Piráti - HBK Nitrianski Rytieri

FOTO: Photo Džuli