ŠTEDRÚ VEČERU VARÍ MARTIN RASCHMAN

Tradičný vianočný seriál nechýba ani tento rok. Tak ako vždy vám v tento deň ponúkame recepty a kuchynské umenie hráčov, ktorí dokazujú, že to vedia nielen s hokejkou v ruke, ale aj s vareškou. Dnes vám štedrú večeru varí kanonier Vranova Martin Raschman.

Skúsený harcovník vníma vianočné sviatky naozaj rodinne, je už niekoľko rokov ženatý. Aj preto nie je varenie počas  štedrého dňa len jeho doména: "Ja nie som nejaký veľký kuchár, varenie má u nás na starosti manželka, ktorá varí skvele."

"Keňan", ako ho volajú všetci spoluhráči, pochádza z Košíc, v tejto časti Slovenska to v jeho rodine vyzerá na stole takto: "Na Vianoce mávame klasické menu, kapustnicu a rybu so šalátom. Z rýb je to buď losos, pangasius, alebo pstruh. Vianočnú kapustnicu má na starosti manželka, ja som len ochutnávač, ale zemiakový šalát robím ja, keďže je môj najobľúbenejší. Kapustnica je klasická, teda bez smotany, s klobáskou, údeným mäskom, bravčovým mäskom, so zemiakmi, hubami a haluškami. Je naozaj fantastická. Čo sa týka šalátu, tak z roka na rok sa ho snažím robiť menej ale stále sa mi to nejak nedarí a jem ho skoro týždeň trikrát denne (smiech). Veľmi dobrá kombinácia je hrianka, na to šalát a plátok šunky, u mňa je to cez vianočné sviatky raňajky aj večera."

A čo sa u Raschmanovcov pije? "K večeri si dáme väčšinou dobré pivko, ak niečo teplé na zahriatie, tak pre manželku prevarené vínko, pre mňa kombináciu prevareného vínka s likérom (buď Fernet citrus, Becherovka alebo Jägermeister, teda tzv. tekutý sveter v pomere 2,0 dcl vínka 0,04 dcl likéru). Samozrejme maximálne jeden pohárik. A pre dcéru vinea (úsmev)."

A ak ste tak ako my po týchto riadkoch dostali chuť na Keňanov zemiakový šalát, páči sa, tu je recept:

SUROVINY:
1,5kg zemiakov
4 vajíčka
2 cibule
5-6 ks kyslých uhoriek
cca 200g hrášku s mrkvou

Všetko dochutíme majonézou, vegetou a takou malou špecialitou - zmiešaná jedna lyžička plnotučnej horčice a 0,5dcl kyslej šťavy z uhoriek pridanej podľa chuti.

DOBRÚ CHUŤ!