Najlepšieho hokejbalistu za rok 2022 spoznáme 30. marca

Najlepšieho hokejbalistu roka za rok 2022 spoznáme 30. marca. Najlepších hráčov, hráčky, juniora, talent, rozhodcu, ale aj All star sezóny 2021/2022 ocení vedenie Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) na pôde Slovenského olympijského a športového múzea v Bratislave. Počas slávnostného aktu tiež pribudnú nové mená do Siene slávy slovenského hokejbalu.

Anketa Marand Hokejbalista roka sa naposledy uskutočnila v roku 2017, predtým sa dva galavečere konali v rokoch 2015 a 2014. "Teší ma, že sme spolu so šéfom marketingovej komisie opäť oživili túto anketu. Považujem za dôležité oceniť najlepšie hráčky, hráčov, trénerov a arbitrov. Je to nielen motivácia pre nich samotných do ďalšej práce, ale aj prejav rešpektu a úcty z našej strany za to, že robia hokejbalu skvelú reklamu," dodal po oznámení o vyhlásení ankety generálny sekretár SHbÚ Miroslav Dragun.

Pre všetkých ocenených sú pripravené plakety a ceny, ktoré zabezpečili spoločnosti Marand a Hockey 22. Slovenské olympijské a športové múzeum poskytlo na túto akciu reprezentatívne priestory. "Som rád, že sa aj v takýchto situáciách môžeme oprieť o našich partnerov, touto cestou im v mene SHbÚ ďakujem," dodal Dragun. 

O najlepších hráčoch a rozhodcoch hlasovali zástupcovia klubov Slovenskej hokejbalovej extraligy a členovia výkonného výboru. O talente a hráčkach rozhodli reprezentační tréneri a členovia VV, vedenie únie sa zhodlo aj na menách do Siene slávy. Špeciálnu kategóriu tvorí zloženie All star tímu sezóny 2021/2022, ktorú si vzal pod patronát šéfredaktor webu hokejbal.sk a predseda marketingovej komisie SHbÚ Michal Runák. "Verím, že anketa si odteraz nájde miesto každý rok. Zaslúžia si to nielen hráči, ale aj tento náš šport, ktorý nám robí radosť už štvrtú dekádu," uviedol Runák. 

V HRE AŽ 33 HRÁČOV

Každý hlasujúci mal možnosť oceniť 10 najlepších. Prvé miesto bolo bodované desiatimi bodmi, desiate jedným bodom. Zástupcovia klubov mali z čoho vyberať, napokon sa na hlasovacích lístkoch objavilo až 33 hráčov. Zoznam arbitrov bol chudobnejší, hlasy napokon dostalo osem rozhodcov.  

NIEČO O ČÍSLACH

Do ankety sa zapojilo celkovo 20 hlasujúcich z 22 oslovených. Okrem členov výkonného výboru sa zapojil aj generálny sekretár. Celkovo bolo udelených 1034. bodov. Dvaja hráči prekonali stobodovú hranicu, zvyšné poradie na treťom až siedmom mieste bolo veľmi vyrovnané a neustále sa menilo. Okruh favoritov bol jasný. Jeden hráč figuroval až na 18 hlasovacích lístkoch, vynechal ho iba jeden zástupca klubov. 

ROZHODCOVIA

Osem arbitrov sa dostalo na hlasovacie lístky, celkovo si rozdelili 96 bodov. Najlepší rozhodca vzíde z trojice Štefan Hozák, Marek Kralovič a Petr Hriško. Ďalšie poradie od 8. po 4. mieste je takéto:

8. Dávid Šimbera 8 bodov
7. Marián Valachovič 7
6. Mário Krist 6
5. Miroslav Sála 5
4. Milan Kováčik 4

DLHÝ MENOSLOV 

Po zrátaní všetkých hlasov vzišla desiatka hráčov, ktorú oceníme na slávnostnom akte. Dostali sa do nej Matúš Korbáš, Lukáš Piják, Milan Rampáček, Michal Šalka, Milan Vozár, Jakub Takáč, Jozef Minárik, Marek Gajdoš, Libor Teplický a Michal Salajka. Poradie od 33. do 11. miesta má na základe hlasov takúto podobu: 

33. Ivan Gajdoš (Nitra) 1 bod
32. Marián Mikulčík (LG Bratislava) a Milan Sobol (Skalica) po 2 
30. Ladislav Soós (Leaders) 3
29. Michal Tomečko (Vrútky/P.Bystrica) 4
28. Adrián Lipovský, Matúš Bombara (obaja Leaders), Ondrej Dékány (Skalica) po 5 
25. Martin Balogáč (Košice/Vranov) a Boris Oravec (P.Bystrica) po 6
23. Rastislav Virág (LG Bratislava) 8
22. Tomáš Dubnický (LG Bratislava) a Matej Bolibruch (Vrútky/LG Bratislava) po 9
20. Filip Simon (Vrútky) 10
19. Branislav Štefan (Vranov) 12 
18. Rastislav Gašpar (LG Bratislava) 15
17. Patrik Svitana (P.Bystrica) 16
16. Lukáš Olejník (Nitra) 18
15. Milan Murček (Nitra) 21
14. Adam Fumač (LG Bratislava) 27
13. Marcel Cíbik (Pruské) 30
12. Jaroslav Martinusík (Skalica) 31
11. Filip Bobál (Leaders) 37