Suchomela teší postavenie Prušťanov: Zatiaľ sme pokojní

Hokejbalisti Pruského v tejto sezóne ešte neprehrali, zatiaľ sú na priečkach, ktoré so vytýčili.

Naposledy uspeli Prušťania na domácom ihrisku, súpera LED.sk Bratislava zdolali 4:1. "Na zápas sme nastúpili v dobrej nálade a motivovaní vyhrať, pretože sme vedeli, že to nebude jednoduchý súper. Už od začiatku som cítil, že prejavíme väčší tlak a aktivitu. Hneď v prvej tretine sa nám podarilo dať dva góly. Súper sa dostal k šanci len sporadicky, väčšinou z brejku. Druhá tretina bola už pomerne vyrovnaná, čo sa týka šancí na oboch stranách. Ale som rád, že sa nám podarilo pridať ďalší gól. V tretej tretine to spočiatku vyzeralo ako v druhej, kde mal súper viac šancí, ale bolo cítiť, že hráči Ružinova sú viac a viac nervóznejší. Tlak sa zvyšoval a súper znížil na 3:1. Avšak ďalší tlak sme ustáli a pred koncom sme pridali štvrtý gól do prázdnej bránky," ponúkol pohľad na zápas brankár ŠK 98 Martin Suchomel.

Prušťanom patrí v tabuľke tretie miesto, bez prehry majú po troch zápasoch 8 bodov. "Momentálne výkony sú také. že je stále cítiť začiatok sezóny. Na prvom zápase som nebol, ale vo Vranove to bolo celé kostrbaté. Mali sme veľa šancí, tie sa nám však nepodarilo premeniť. Proti Ružinovu to už bolo lepšie, povedali sme si veci pred zápasom, ktoré chceme dodržať a tak sa aj stalo. Potom už výsledok a celá hra vyzerala úplne inak, ako predošlé zápasy. A to že sme zatiaľ neprehrali? Budeme sa snažiť v tíme udržať čo najdlhšie víťaznú šnúru, ale na druhej strane, každý zápas je iný," poznamenal Suchomel.

Výborný začiatok je odrazom dobrej letnej prípravy a hoci ako brankár ŠK 98 pripomenul, že nebola taká kvalitná ako po minulé roky, stále je to lepšie ako v ostatných tímoch: "Letná príprava bola trošku iná ako po minulé roky. Tento rok sme vynechali čisto kondičné veci. Začali sme rovno na ploche. Tu však tiež chalani mali rôzne bežecké cvičenia. Ale o kondíciu v tíme sa nebojím, lebo väčšina chalanov cez letnú prípravu trénovala aj samostatne. Zatiaľ to v zápasoch vyzeralo tak, že sme kondične vládali, bolo to vyrovnané na oboch stranách. Ale nemyslím si, že máme nejako výrazne navrch."

V každom z troch zápasov si hokejbalisti z Horného Považia splnili úlohu favorita, teraz ich v sobotu čaká prvá ostrejšia skúška v Skalici. "Áno, sme možno trošku pokojní, ale zatiaľ ako ste povedali to boli skôr povinné víťazstvá. Stále chceme ísť od zápasu k zápasu a sústrediť sa zvlášť na každý zápas."

Suchomel bude v tejto sezóne viac na očiach, keďže jednotka tímu si dala pauzu. Má tak možnosť ukázať sa. "Aby som to uviedol na pravú mieru, tak Miško Mišovec povedal ešte pred sezónou, že sa chce viac venovať rodine, čo v plnej miere chápem. Čiže jesennú časť vynechá. Uvidíme ako sa budú veci mať a podľa toho bude vyzerať jarná časť. Okrem mňa je ešte Marek Miko, šikovný brankár. Predbežne sme v tíme dohodnutí tak, že väčšinu zápasov budem chytať ja. Ale ktovie, trénerovi do hlavy nevidí nikto," uzavrel Suchomel.

FOTO: Juliána Cmarová