Skalica ide do finále s pokorou, chce si ho užiť

Pred štartom finále SHbE mužov sme sa zhovárali s obrancom Skalice Petrom Janáčom.

Skaličania sa na finále tešia, v kabíne sa už nemôžu dočkať prvého hvizdu. "Celý rok sme trénovali a pripravovali sa, aby sme to dobojovali čo najďalej. Teraz tu máme finále, tešíme sa a ideme si ho užiť," povedal obranca Záhorákov Peter Janáč.

Skaličania zatiaľ nepoznajú vo vyraďovačke pocit prehry. Janáč sa však neobáva, že by prípadné zakopnutie v sérii negatívne s mužstvom zamávalo. "Sila mužstva sa ukazuje, aj keď sa prehráva. Vo Vrútkach sa nám podarilo odvrátiť nepriaznivý stav, tak verím, že keď sa podobná situácia zopakuje, tak to zvládneme aj vo finálovej sérii."

Hokejmarket je pred finále favorit, hrá pre neho viacero faktorov, ale Skaličania sa majú na pozore. "Play off je iná súťaž, do každého zápasu ideme s rešpektom a pokorou. Vieme, že LG bude nepríjemná, je to silový súper, no my musíme hrať zodpovedne a svoju hru," povedal skúsený zadák.

Pred finále majú Záhoráci aj viac síl, keďže svoje série vždy ukončili v najkratšom čase a na súpera čakali v oboch prípadoch o dva týždne dlhšie. "Mali sme dva týždeň voľna, počas ktorých sme si oddýchli a potrénovali určité herné situácie. Sme pripravení a už sa tešíme na sobotu, keď to vypukne," dodal Janáč.

Jeden z mála problémov pre hráčov Skalice by mohol byť prechod z plastového povrchu na betónový. "Všetci sme hrali dlho na betóne, tak dúfam, že si na to rýchlo zvykneme a nebude nám to robiť problém. Pred sezónou sme si dali cieľ a je to už len na nás ako to zvládneme. Týmto by som chcel pozvať našich skvelých fanúšikov, aby nás prišli podporiť a povzbudiť," dodal Janáč na záver.