Derby vo Svidníku malo všetko, Holečko tímu verí

V derby vo Svidníku, kde domáci privítali Vranov, padlo až deväť gólov. Po zápase boli šťastnejší hostia, ale výkon potešil aj domáceho trénera Rastislava Holečka.

Zápas bol dramatický až do konca. Od úvodu boli na konci domáci, hostia z Vranova len doťahovali náskok.  V 43. minúte ich však poslal do vedenia Raschman a zdalo sa, že sa už Svidník nepozviecha. No skúsený Vook poslal v power play zápas do predĺženia a treba povedať, že zaslúžene.  V extra čase však utiekol Sabol a rozhodol o triumfe hostí. "Pred zápasom sa písalo o tom, že to bude veľké derby a myslím si, že sa to do bodky potvrdilo. Som veľmi rád, že prišli aj diváci a celé sa to nieslo v športovom a slušnom prostredí. Výsledok hovorí sám za seba, že sa bolo na čo pozerať," povedal pre náš web domáci tréner.

Trénera domácich potešil výkon jeho zverencov a napokon aj výsledok, keďže po divokom priebehu nemuseli mať "levy" ani bod. "My ideme zápas od zápasu takže áno, beriem aj bod. My sme povedali pred sezónou, že body doma rozdávať nebudeme. Mali sme trochu navrch, potom sa zápas otočil, ale vyrovnali sme v závere, takže bod beriem. Máme mladé mužstvo, verím, že na play off budeme tlačiť." 

Svidník predviedol slušný výkon, no ak chce pomýšľať na účasť vo vyraďovačke, musia jeho hráči pristupovať zodpovedne aj na vonkajšie zápasy. "Máme chlapcov, ktorí sú zamestnaní, ale aj tekéto výkony ich nakopnú. Takže verím, že sa budú snažiť chodiť. My sme s Jankom Vookom a Paťom Palkom a celým vedením Svidníka vyskladali tím, za ktorým stojíme. Opakujem, chceme bojovať o play off," dodal Holečko.

Lion má dobrých lídrov, v bránke sa výborne ukazuje Jakub Balogáč, vpredu zasa jeho brat Martin. Samozrejme k tomu treba prirátať skúsených matadorov, ale aj nováčikov. Traja z nich bodovali aj v sobotňajšom zápase: "Vrátil sa nám David Antal, Mário Ondria je strelec a sú to lídri, Berie to tak aj kabína. Ale sú tu aj ďalší ako Janko Vook, Martin Balogáč, chalani ich berú ako lídrov. V bránke nemáme asbsolútne žiadny problém, máme Jakuba Balogáča a som presvedčený, že ak bude takto chytať, tak o rok, o dva, bude v seniorskej reprezentácii. Plus ho dopĺňa ďalší skvelý brankár Marek Trnka," uzavrel Holečko.