Lipták zmenil filozofiu, hru si chce hlavne užívať

Prinášame vám rozhovor s Matúšom Liptákom, ktorý v 1. kole zažiaril v drese Považskej Bystrice, keď v zápase proti Leadersu Bratislava zaznamenal šesť bodov.

Ako ste sa cítili pred zápasom? Bol nejaký náznak, že  môžete takto bodovo explodovať?
"Necítil som vôbec nič. Sezóny predtým som si stále hovoril, že musím hrať dobre, že chcem pomôcť mužstvu nejakým gólom. Tento rok je pre mňa iný, povedal som si, že si idem len zahrať. Možno práve to pomohlo, možno to bola náhoda. Neviem, niekedy nejde nič, niekedy ide všetko. Osobné štatistiky potešia každého hráča keď sa mu zadarí, ale je to robota celého mužstva a najdôležitejšie sú aj tak tri body a tie by som vymenil vždy za všetko."

Výborne ste začali aj vlani a predvlani, čím to?
"Neviem, asi vekom, že robím veci inak ako keď som mal 20 rokov. Keď bola majstrovská sezóna začal som dobre, ale v závere základnej časti som bol z formy v play off sa to potom zlepšilo. Minulú sezónu som začal dobre a skončili sme predčasne, takže dúfam, že sa to nebude opakovať. Nie kvôli mne, ale kvôli všetkým."

Pomáha vám k týmto číslam aj plastový povrch? 
"Plast je plast. Vyhovuje mi vo viacerých smeroch. Všetci, čo hráme už dlho a hrali sme na betóne, tak môžeme si dať za pravdu, že je to iný šport . Hlavne presnosť prihrávky, jednoduchšie spracovanie, strela z prvej - to všetko sú sekundičky k dobru a v tomto športe to robí veľa. Brankári by o tom určite vedeli rozprávať pri presunoch.

Spomínali ste, že v tejto sezóne asi neodohráte všetky zápasy, máte malú dcéru, okrem toho aj prácu, takže koľko zápasov ste schopný odohrať v základnej časti?
"To je ťažká otázka. Sám neviem, ako sa bude dať. Budem sa snažiť  prísť vždy a ak sa nebude dať,  nebudem to hrotiť. Dcéra je na prvom mieste a v hokejbale si už nič nepotrebujem dokazovať. "

Počas korony ste trávili čas aj v posilňovni, cítite sa lepšie na ihrisku trebárs v osobných súbojoch?
"Trénoval som veľa to je pravda, ale nie kvôli hokejbalu, ja to mám proste rád  a cítim sa dobre. Mám 75-76 kíl, dobre sa mi behá a keď nie som ´zavarený´ tak aj hlava pracuje lepšie a viem vyhodnotiť lepšie situácie. Aspoň ja to tak cítim."

Chýbali ste na uplynulom reprezentačnom zraze, ale predpokladám, že MS 2022 sú pre vás veľká výzva však?
"Na zraze som chýbal, pretože som mal rodinné aj pracovné povinnosti, ale zápasy som si potom pozrel. Chlapci hrali veľmi dobre.  MS v Kanade sú obrovská výzva, kto by tam nechcel ísť, je to len raz za život. Takže uvidíme, ako to dopadne."