Svitana po premiére Popradu: Sme na dobrej ceste

Nováčik vo svojom prvom zápase v extralige nesklamal, hoci z Bratislavy si neodviezol ani bod a nestrelil ani jeden gól.

Popradčania boli spokojní aj napriek výsledku 0:4, čo nebýva zvykom. "Bol to celkom vyrovnaný zápas, ale zaplatili sme nováčikovskú daň. Mali sme nejaké šance, aj presilovky, ale nedali sme góly. Súper využil čo mal a dal štyri góly. Vyhral zaslúžene," povedal skúsený útočník Lukáš Svitana. 

Svitana patrí medzi najskúsenejších hráčov Popradu, extraligu hral v Kežmarku a dokonca aj v LG Bratislava. "Máme mladé mužstvo, pre niektorých to bol úplne prvý zápas v lige. Ale máme na čom stavať,  stále je čo zlepšovať. Chalani potrebujú pár zápasov, aby si zvykli. Ale naše vystúpenie vnímam celkom pozitívne."

Piráti nenechali pri svojej premiére nič na náhodu, do Bratislavy pricestovali komfortne autobusom a na štyri kompletné päťky. "Ako poznám iné mužstvá, cesta na západ je ďaleká, takže dúfam, že to takto bude stále," usmial sa Svitana.

Mužstvo spod Tatier malo dokonca v Bratislave aj početný fanklub, ktorý ich neúnavne povzbudzoval. "Sú to Popradčania, študenti aj pracujúci v hlavnom meste, niektorí prišli aj z Popradu. Ale viete ako to je, v Bratislave je celý východ," zavtipkoval opäť "Balďo", ako všetci prezývajú.

Potom sa však opäť vrátil k hodnoteniu duelu: "Je dobré, že sme mali takéhoto súpera hneď na úvod, chalani videli o čom to je, že to je oveľa tvrdšie ako v mestskej lige. Verím, že v ďalšom zápase doma to bude iné, že si uvedomia v hlavách, čo si môžu dovoliť. Máme na čom pracovať na tréningoch."

Poprad privíta v druhom kole Nitru, no ako Svitana poznamenal na záver, jeho viacerí spoluhráči musia nabrať oveľa viac skúseností. "Chýba im viac hernej praxe, ešte nevedia odhadnúť, či majú podržať loptičku, alebo naopak. Ale je to na dobrej ceste."