Gudasa mrzia nepremené šance, úroveň hokejbalu ho príjemne prekvapila

Tréner Nitry Leo Gudas má za sebou premiéru v Slovenskej hokejbalovej extralige.

Český kormidelník nebol po zápase v Skalici spokojný s výsledkom a úplne ani s hrou mužstva. "Prvý zápas vždy ukáže vyspelosť mužstva. Nie som spokojný, keďže sme prehrali. Chalani niečo ukázali, ale súperovi sme zbytočne ponúkli góly. Aspoň dva, alebo tri. To, že sme sa nedotiahli je aj vinou smoly. Ale úroveň hokejbalu ma príjemne prekvapila, je tam veľa vecí, ktoré sa dajú využiť z hokeja. Je to pekný šport, hrá sa stále hokejkou, to sa mi páči."

Nitra nevyužila fakt, že Záhoráci hrali v oklieštenej zostave, bolo ich len jedenásť. "V tretej tretine to ale bolo vidieť, súpera sme ubehali, ale my sme nepremenili šance. V presilovke 5 na 3 a v pokračujúcej 5 na 4 sme mali dať ešte jeden gól, zápas by tom vyzeral inak. Na strane Skalice bolo vidieť, že majú skúsenejších hráčov. Ale inak to bol solídny zápas," dodal Gudas.

Kouč Nitry sa po prípravnom zápase so Zvolenom posťažoval na koncovku svojich zverencov, s premieňaním šancí nebol spokojný ani po zápase v Skalici: „Na tom chce pracovať každý tréner, snažíme sa, aby hráči dávali góly. Ale mužstvo si musí sadnúť a potom to bude vyzerať inak. Zápas so Zvolenom nás až tak nepreveril, proti Skalici sa ukázalo, že keď dáme súperovi šancu, tak ju premení, zatiaľ čo my sme ich nepremenili."

Príchod Gudasa na striedačku Nitry zarezonoval v celej hokejbalovej komunite, českého kouča sme sa preto spýtali, ako túto prácu berie: "Baví ma to, inak by som to nerobil. Ja som si nejaké informácie o hokejbale pozháňal. Moji kamaráti Drahoš Kadlec a Aleš Flašar trénujú hokejbal, Kadlec dokonca trénoval národný tím a hovorili mi, že to je veľmi podobné ako hokej. V Nitre je solídna partia hráčov a keď budú pokračovať v práci, tak sa hokejbal pod Zoborom môže dostať tam, kde bol. "