Skalica hlási návrat opôr, čoskoro pribudne aj plastový povrch

Na Záhorí je pred štartom sezóny niekoľko noviniek.

V Skalici zostal káder pokope, naopak, pribudli doň výborné posily. „Sme veľmi radi, že sa nám podarilo dotiahnuť prestup Mira Božika, aj keď je otázne, kedy nabehne do hokejbalového kolotoča. Ale ak sa tak stane, bude to pre nás obrovská posila. Za ľahký prestup vďačíme aj vedeniu Jokeritu, že umožnil tento prestup bez prieťahov. Veľké potešenie do kabíny a pre fanúšikov je asi návrat k hokejbalu nášho vodcu a podľa mňa najlepšieho hráča Milana Rampáčka, ktorý je jednoducho pre nás kľúčový či na ihrisku, alebo mimo neho. Ďalšie zvučné meno do útoku je návrat srdciara Riša Váleka, verím, že zistil, že na jeho hruď patrí len skalický dres a ukáže to aj nám spoluhráčom, fanúšikom a aj protihráčom v podobe gólov. Osobne som rád, že sa konečne umúdril Jakub Štefek a prijal ponuku Skalice a prestúpil ešte predtým, než sa vedelo, že Sudoměřice v českej extralige končia. Môj názor je, že tento chalan má na to, aby patril k najlepším centrom v lige a nie iba v našom mužstve. Je to veľmi skromný a pracovitý hráč,“ povedal nám obranca Michal Salajka.

S príchodom spomenutých posíl stúpne najmä aj tak už výborná skalická ofenzíva. Skaličania však hlásia posily aj v obrane:  „Samozrejme že veríme, že naša útočná sila pôjde hore a využijeme to aj v zápase a nie len na bagu v tréningu. Do obrany prišiel hokejista Erik Muráň, no ten naskočí až po hokejovej sezóne. Na začiatku mal ísť hneď, no povedal, že ešte raz skúsi hokej. Takže počkáme a potom ho skúsime. Určite nás poteší,  keď Robo Mikéska, ktorý naopak skončil s hokejom, bude na zápasy chodiť pravidelne už počas celej sezóny, to bude pre našu obranu veľké plus. Postupne sa snažíme zapracovať ďalších mladých hráčov do kádra, pár ich s nami trénuje, medzi nimi aj mladý brankár Filip. Tak veríme, že sa chytia.“

Prípravu začali na Záhorí neskoro, no ako Salajka zdôraznil, nemala požadovanú kvalitu: „Musím priznať, že bola poslabšia a ja osobne som z toho rozhorčený. Chalani by mali viac pristúpiť k tréningom a chodiť častejšie. Niektorí sa snažia doháňať resty individuálne, ale byť spolu je niečo iné. Myslím si, že na začiatku sezóny nás to dobehne, ale verím, že zasa bude silná zimná príprava, čo je u nás zvykom a dobehneme to.“ 

V Skalici budú mať onedlho aj dlho očakávanú novinku a tou je plastový povrch. Ten by mal pribudnúť ešte tento rok. „Nakoľko si povrch financujeme sami, v týchto dňoch sa stále obraciame na firmy, ktoré nám pomôžu dofinancovať kúpu nového povrchu. Sme nesmierne vďační, že v Skalici a okolí sa našlo veľa podnikateľov aj fanúšikov, ktorým hokejbal nie je ľahostajný a podporili náš projekt. Veríme, že položením plastového povrchu zlepšíme podmienky pre deti, dievčatá z tímu Rebels Skalica a aj pre hráčov Hokejmarketu. Zápasy extraligy budú mať zasa o level vyššiu úroveň. V týchto dňoch sa riešia posledné detaily a veríme že v polovici októbra bude náš hokejbalový stánok obohatený novým plastovým povrchom,“ uviedol Salajka.

Skaličania okrem toho uzavreli spoluprácu aj s dvoma generálnymi partnermi, v uplynulých dňoch však na nich číhal koronavírus. Niekoľko hráčov bolo v karanténe, no situácia je zatiaľ dobrá. „Nikto nevie s kým sa stretne a či je, alebo nie je táto osoba nakazená, dokedy nemá test. No zatiaľ ani jeden hráč, ktorý sa zúčastňuje tréningov nie je chorý, nemá príznaky a niektorí, čo sme absolvovali testy, sme boli negatívni. Takže verím, že to tak bude aj naďalej a neohrozí  to náš klub a ani chod zápasov."

Záhoráci sa v kabíne o cieľoch zatiaľ nerozprávali, ale je zrejmé, že budú najvyššie. „Priorita je pre nás teraz položiť povrch a hrať. Ukázať našim fanúšikom, že sme si tento povrch za tie roky zaslúžili a my sa odvďačíme našim podporovateľom dobrými výsledkami a peknou hrou,“ uzavrel Salajka.