Rytierov povedie Leo Gudas

Hokejbalisti Nitrianskych Rytierov ohlásili pred začiatkom sezóny 2020/2021 mimoriadne výraznú posilu v realizačnom tíme. Rytierov povedie Leo Gudas, bývalý československý hokejový reprezentant, dlhoročný hráč Sparty Praha, štvornásobný bronzový medailista z MS a bronzový medailista z OH z Albertville.

Túto mimoriadne cennú posilu predstavilo vedenie klubu už aj hráčom. "Chceli sme dobrého a kvalitného trénera. Pozerali sme, kto je voľný. Po niekoľkých rokovaniach sme sa s pánom Gudasom dohodli. Predostreli sme mu našú víziu, že sa chceme niekam posunúť. Chceme sa vrátiť k tomu, čo sme hrali, keď sme boli päťkrát po sebe majstri Slovenska. Pána Gudasa to zaujalo a povedal, že ak bude voľný, prečo nie. Zatiaľ znie dohoda na jesennä čať. Potom uvidíme, čo bude ďalej," uviedol manažér tímu Juraj Bubák.

V Nitre bude mať Gudas k dispozícii skvelé zázemie, ale je možné, že pri mužstve nezotrvá až do konca sezóny. "My sme mu niečo predostreli, zmluvu nemáme podpísanú. Ak dostane nejakú ponuku, musíme to akceptovať. Ale zatiaľ je to tak, že začne u nás. Mali sme veľmi úprimný rozhovor. Je to aj pre neho výzva," dodal Bubák.

Rytieri začali prípravu na novú sezónu už 11. augusta pod vedením kondičného trénera Igora Zimana. Českého kormidelníka ešte čaká podrobnejšie zoznámenie s tímom, pomôcť by mu mal nový asistent. "Kto to bude, to budeme riešiť, ale bude to niekto od nás, pravdepodobne člen hráčskeho kádra," uzavrel manažér Nitry.