Komu prajú titul hráči a reprezentačný tréner?

Prinášame vám anketu pred štartom finále play off SHbE mužov 2019/2020. Respodnentom sme položili rovnakú otázku: KTO ZÍSKA TIUL A PREČO?

Branislav Štefan, hráč HMHK bauska. Vranov nad Topľou: "Túto otázku som tento týždeň dostal už veľakrát. V oboch tímoch mám veľa priateľov, takže prajem to obom rovnako. Zaujímavosťou je, že práve tieto dva tímy ma počas sezóny najintenzívnejšie "lámali" k sebe a nebyť korony a iných záležitostí, by som sa aj medzi nimi rozhodoval. Kvalitatívne sú mužstvá na tom rovnako, aj čo sa šírky kádra týka. Tu budú rozhodovať fakt len maličkosti a toľkokrát spomínané presilovky. A tu mi to trošku vychádza na stranu Považskej Bystrice. LG zase začina doma, čo môze byť mierna výhoda, keďže Považská uz hrá a trénuje na plaste. Môj tip je, že sa bude hrať päť zápasov, ale víťaza si netrúfnem tipnúť"

Rastislav Holečko, tréner Lionu Svidník: "V sobotu som sa bol pozrieť v Považskej a vo Vrútkach na semifinálové zápasy a väčšie šance vo finále dávam Protefu Považská Bystrica. Prečo? Pretože majú vyrovnanejší káder, kde zápas môže rozhodnúť každý útok a aktuálna forma."

Miroslav Božik, slovenský hokejbalový reprezentant: "Ja si myslím, že majstrovskú trofej zdvihnú nad hlavu hráči LG. Neprehrali ani jeden zápas už od novembra, nemyslím si, že by teraz na nich doľahla nejaká kríza."

Jaroslav Martinusík, hráč Hokejmarketu Skalica, slovenský hokejbalový reprezentant: "Určite to bude kvalitné finále, nakoľko obidve mužstvá sú kvalitne obsadené. Osobne si nedokážem tipnúť, kto vyhrá, nakoľko budú rozhodovať maličkosti. Tak ako aj v našej sérii s P. Bystricou to bola disciplína. Ale keď už mám povedať jedného, tak ako tímu to prajem LG, ale ako jednotlivcom to určite prajem chlapcom z Kežmarku, pretože máme k sebe blízko a prajem im, aby konečne získali titul. Či už Matúš Lipták, Libor Teplický, Boris Oravec, Paťo Svitana, Marek Bednár a ďalší. Len škoda, že nezostali vo svojich kluboch, lebo určite by mali na titul aj tam. Takže za mňa to prajem chlapcom z Kežmarku."

Lukáš Horváth, hráč Leaders Ružinov, slovenský hokejbalový reprezentant: "Vidím to na Považskú Bystricu. Odhodlanie a motivácia (možno aj finančná), je na ich strane väčšia."

Mojmír Hojer, tréner slovenskej hokejbalovej reprezentácie: "Buď vyhrá Považská, pretože má skúsenejší káder, alebo LG, pretože majú formu a fazónu celú sezónu (úsmev). Neviem, na každej strane sú chlapci, ktorým to doprajem. Ja by som bol najradšej, keby sa hralo na päť zápasov a rozhodlo sa v 20. sérii nájazdov v tom poslednom zápase."

Marcel Cíbik, hráč ŠK 08 Pruské, slovenský hokejbalový reprezentant: "Myslím, že to bude veľmi kvalitné finále. Sú to dva celky, ktoré sú určite zaslúžene vo finále. Považská Bystrica má kvalitný tím vyskladaný z veľkého počtu reprezentantov a LG má taktiež veľa šikovných a skúsených hráčov. Doprial by som to asi LG, nakoľko tam pôsobia aj Fumač s Bachyncom, ktorí obliekali aj náš dres."

Michal Fillo, kapitán Komety Vrútky: "Je ťažké označiť víťaza, oba tímy majú skúsených hráčov. LG je zohraté mužstvo, hrajú skúsene. Zo strany Považskej Bystrice je cesta za titulom trošku silená, idu cez mŕtvoly, niekedy to nerobí dobrotu. V takýchto zápasoch určite rozhodne disciplína."

Peter Kochan, šéf 3B Prešovskej hokejbalovej ligy: "Majstra v tejto sezóne je podľa mňa veľmi ťažko tipovať. Obe mužstvá majú svoju kvalitu a myslím si, že rozhodne momentálna forma, či šťastená. Mužstvo Pov.Bystrice ma káder nabitý menami, ktorí sa síce vytrápil už v prvom kole s Košicami, no v semifinále prešiel cez Skalicu, ako nôž maslom. Čiže ak sa mu podarí aspoň raz zvíťaziť v prvých dvoch zápasoch na ihrisku súpera, doma to chalani už dovedú k vytuženému titulu."