Buliš túži aspoň po jedno triumfe na pôde súpera: Je to o hlavách

Peter Buliš je opora Považskej Bystrice už niekoľko sezón, teraz má šancu dosiahnuť na svoj prvý veľký extraligový úspech. 

Vaše druhé finále by ste asi túžili zakončiť lepšie ako vlani. Čo treba urobiť pre úspech?
"Vieme, kde sme spravili minulý rok chyby, tie sa budeme snažiť napraviť. Musíme hrat disciplinovane a zo zabezpečenej obrany a budeme robiť všetko pre to, aby sme titul konečne priniesli do Považskej Bystrice." 

Ako vnímate finálového súpera?
"V play off je každý súper ťažký, tam si už súpera nevyberiete. Bratislava hrá celú sezónu dobre, majú tam dobrých hráčov, ale verím, že to zvládneme."

Začínate vonku, v základnej časti ste v Petržalke prehrali, s čím budete po víkende spokojní?
"Oba zápasy budú náročné, ma byť veľmi horúco, určite chceme aspoň jeden zápas vyhrať. Keby sa nám podarili vyhrať oba, boli by sme spokojní."

Na koho si z tímu súpera budete dávať najväčší pozor?
"Nesústredím sa na nikoho. V hokejbale môže dať gól ktokoľvek a odkiaľkoľvek. Majú tam šikovných hráčov, ktorí vedia dať gól, musíme blokovať strely, sústrediť sa na hru a byť disciplinovaní." 

Mali ste v týždni nejakú špeciálnu prípravu?
"Nemali. Na každého supera sa pripravujeme rovnako. Všetko je to o hlavách, máme v tíme výborných hráčov, každý má svoju úlohu a keď to spravíme na 100 percent, budeme spokojní." 

Máte tip, koľko zápasov sa bude hrať finále?
"Všetky naše spoločné zápasy sú vyrovnané, ťažké, môže to byt pokojne aj na päť zápasov, ale môže sa to rozhodnúť aj budúci týždeň."