Skalica titul neobháji, Salajka: Finále bolo nad naše sily

Skaličania prekúsli sklamanie z vyradenia v semifinále play off s Považskou Bystricou pomerne rýchlo. Ako priznal obranca Michal Salajka, súper bol jednoducho lepší. Záhoráci majú teraz pred sebou vysnený cieľ, je ním položenie nového plastového povrchu. A do novej sezóny chcú ísť opäť bojovať o najvyššie priečky.

V čom vidíte s odstupom času najväčšie rozdiely medzi vami a Považskou Bystricou?
"V tom, že na nás bolo vidno, že nám chýba hlad po úspechu. Po minulej úspešnej sezóne sme jednoducho zostali nasytení a nemali sme tento rok taký hlad, na rozdiel od Považskej. Išli sme po koronapauze do ligy skôr prekaziť druhým vyhrať titul, ako ho sami vyhrať.  V sérii sme jednoducho nevyužili ich slabinu v tom, že nemajú tak silnú obranu a brankára a dali sme priestor ich silnému útoku vďaka našim vylúčeniam a to mužstvo s hráčmi ako Svitana, Oravec, Teplický, či Piják vždy potrestá. To rozhodlo. Vylúčenia nás stáli sériu. Súper využil svoju silu v ofenzíve a zaslúžene postúpil."

Ako spätne hodnotíte celú sezónu?
"Pozitívne. Ustáli sme odchod ťahúňov mužstva a dobre sme zapracovali mladíkov. Tomu sme veľmi radi. Ďaľších mladíkov máme na lane. Sezóna je pre nás opäť medailová, i keď sme získali "iba" bronz, takže ďalší úspech pre náš malý mestský rodinný klub. "

Vlani skončili opory ako Rampáček, Patinka, Krajsa, Kolínek, hoci dvaja to nevydržali a na play off si opäť obliekli dres. Dokázala ich Skalica podľa vás aspoň čiastočne nahradiť?
"Nahradiť takýchto hráčov je asi nemožné. Ich tak skoro nikto nenahradí, ale sme v mužstve ďalší starší hráči a my musíme zobrať na seba ich úlohu . Myslím, že na tom pracujeme úspešne a verím, že hráči ako Vadík, Sobol, Martinusík, či Zelenka, budú tí správni ťahúni do budúcna. Ale umenie Rampáčka, či bojovnosť Patinku a srdce Krajsu, toto tak skoro nik nenahradí. Boli to jedineční hráči."

V čom bolo tohtoročné mužstvo iné, oproti uplynulej sezóne?
"Asi len v tom, že sme tam nemali naše spomenuté opory. Na play off sme zobrali do mužstva trénera Juráska, ktorý vytvoril dobrú dvojicu s Rekošom. Táto dvojica pokračuje aj v ďaľsej sezóne. Takže sme tomu radi. "

Beriete bronz ako reálny obraz toho, na čo Skalica mala?
"Skalica má vždy na viac, stále je tu silné mužstvo. Ale teraz je to naozaj to, na čo sme túto sezónu po korone mali. Finále bolo nad naše sily. Ale keby neprišla korona verím, že sme silnejší, a sme na tom lepšie ako teraz. Ale napriek tomu sme spokojní. "

Na čom chcete v klube zapracovať v najbližších mesiacoch?
"Určite je pre nás priorita položiť do konca roka nový povrch, to je teraz to najdôležitejšie. A keď sa položí, potom môžeme uvažovať o iných veciach." 

Prestávka pred štartom novej sezóny bude krátka, nemáte hokejbalu plné zuby?
"Chalani toho majú dosť a ja osobne tiež. Veľa hráčov išlo do ligy so sebazaprením. Už v semifinále sme hrali niektorí so zranením a jednoducho bolo vidieť, že sme boli o krok všade neskôr. Potrebujeme si oddýchnuť. V auguste si určite necháme voľno, vedenie bude riešiť povrch. V septembri sa stretneme a pôdeme naplno do novej sezóny. A opäť  s cieľom zasa bojovaľ o čo najlepšie umiestnenie."