Vranov bude hrať mužskú extraligu, naďalej chce však najmä vychovávať mládež

Slovenská hokejbalová extraliga mužov sa v sezóne 2020/2021 rozrastie o nové mužstvo. HMHK Vranov nad Topľou sa ako jediný tím prihlásil do baráže, bez boja tak priamo doplní účastníkov najvyššej súťaže. Tento tím už nejaký čas pôsobí na slovenskej hokejbalovej mape, my sme sa o ďalších víziách klubu rozprávali s Branislavom Štefanom, ktorý uplynulé roky odohral vo Svidníku. Práve on by mal byť hlavným ťahúňom Vranova v ďalšej sezóne.

Ako dlho vo vedení hokejbalového Vranova dozrievala myšlienka prihlásiť sa do SHbE mužov?
"O mužskej extralige sme sa bavili už od začiatku založenia klubu v roku 2017. Vždy však len v takých okruhoch, že raz, keď budeme mať čosi za sebou, to skusíme. Naša priorita však nie je a nebude mužská extraliga, ale výchova detí a mládeže. Na druhú stranu, práve nám dorastá tá prvá "úroda" a preto sme sa rozhodli, že tento rok to skúsime. Myšlienka vznikla niekedy pred aktuálnou sezonou, keď sme riešili, čo ďalej z chalanmi, ktorí budú končiť v junioroch."

Čo si sľubujete od prvého roku v extralige?
"Prvý ročník bude pre nás oťukávací. Čakáme hlavne zastabilizovanie kádra, zastabilizovanie procesov, ktoré táto liga prináša. Budeme sa učit ako na hráčskej, tak aj na organizačnej urovni. Cieľom bude záchrana, samozrejme záleží ešte, aké posily budú mať záujem obliekať dres HMHK Vranov."

Ako bude vyzerať káder mužstva?
"Mužstvo bude zložené zo spomínanych Juniorov, ktorí dohrávajú svoju poslednu sezónu v tejto kategórii. K nim potrebujeme starších a skusenejších, aby sa mali od koho učíť. Z Vranova a okolia máme už dnes na súpiske asi 30 hráčov."

Dotiahnete do klubu aj nejakých spoluhráčov zo Svidníka? 
"Svidník už poslal prihlášku do buducej sezóny. Ja, ani nikto z klubu sme priamo nikoho neoslovili, nepresviečali. Zorganizovali sme malé stretnutie, kde sme chalanom predostreli naše vízie, čo im klub dá a čo zase od nich vyžaduje klub. A áno, stretnutia sa zúcastnili aj nejakí Svidníčania. Či budú hrať za Vranov, je iba na ich rozhodnutí." 

Plánujete  rozšíriť pôsobenie Vranova aj prihlásením do ďalších mládežníckych súťaží?
"V budúcom ročníku budeme, okrem mužov, hrávať opäť U19 a U16. V pláne máme prihlásiť aj U12, kde sa nám to slušne rozbehlo. Samozrejeme, raz by sme chceli mať každú kategóriu. Aj to je jednen z dôvodov vstupu do mužskej extraligy - prilákať ešte viac detí na hokejbal. Kedže máme aj dost dievčat, uvažujeme aj nad štartom v dievčenskej časti Mamut cup-u."

Ako bude vyzerať realizačný tím Vranova v Extralige?
"Klub vedieme spoločne s Antonom Ajbenom. Hlavným trénerom A-mužstva bude Maroš Hric, ktorý trénuje aj kategóriu U16. K nemu budeme ešte hľadať vedúceho mužstva, samozrejme aj ja pomôžem s tréningami - niektoré budú spojené s juniormi."