Dubnický varuje pred Svidníkom, postúpiť chce v najkratšom čase

Dlho to vyzeralo, že brankár LG Bratislava Tomáš Dubnický získa cenu pre najlepšieho brankára ligy. Prišiel o ňu až v poslednom kole základnej časti, no napriek tomu hodnotí sezónu ako vydarenú.

Pred sezónou mal Dubnický pozíciu jednotky vydiskutovanú s trénermi klubu. "Ja som sa dohodol s trénerom Jarom Šalkom, že keď sa budem cítiť dobre a budeme vyhrávať, budem chytať. Darilo sa nám, dostávali sme málo gólov, lebo obrana fungovala výborne," uviedol Dubnický.

V základnej časti odchytal trinásť zápasov, v troch si udržal čisté konto. No svoj najlepší výkon podal podľa vlastných slov v zápasoch, v ktorých dokopy inkasoval päťkrát: "Myslím si, že moje najlepšie zápasy boli doma so Skalicou, alebo Považskou Bystricou. Tie mi vyšli, hralo sa zo strany na stranu, bolo to veľmi vyrovnané."

Dôvera od trénerov a napokon aj kolektívny úspech môžu Dubnickému pred play off pomôcť. "Minulú sezónu som nemal najlepšiu, takže ma prekvapilo, že som bojoval o cenu pre najlepšeiho brankára až do poslednej chvíle. Ale teraz to jednoducho vypálilo takto. V mužstve si všetko sadlo ako malo hneď od začiatku."

Vo vyraďovačke čaká na LG nepríjemný Svidník, napriek tomu by chcel favorit sériu ukončiť už v najkratšom čase. "Je to kvalitné mužstvo, najmä u nich sa hrá veľmi ťažko, pretože aj cesta tam je náročná. Verím, že sa nám však podarí postúpiť v čo najkratšom čase," dodal Dubnický.