Bajtalov oneskorený premiérový hetrik, útočník Nitry čaká na signál od pokladníka

Hoci bola Nitra pred zápasom proti Kežmarku v 17. kola veľký favorit, Rytieri sa mali na pozore. Uplynulé dva zápasy totiž skončili v prospech východniarov. Zvíťazili doma na jeseň a aj na zimnom turnaji Winter Challenge.  FOTO: Rastislav Búgel

Napokon to však bola jasná záležitosť favorita, Nitrania využili fakt, že hostia pricestovali pod Zobor v oklieštenej zostave. Drvivá väčšina hráčov Kežmarku totiž v tom čase hrala zápas v SHbE U19 vo Zvolene. "My sme išli s cieľom vyhrať. Či na nás Kežmarčania vedia hrať neviem posúdiť, pretože by som to musel hodnotiť po viacerých zápasoch, v ktorých nás zdolali. Ale ja si pamätám len jeden zápas s Kežmarkom, ktorý sme prehrali a to ten na konci jesene. Inak mám pocit, že sa nám proti nim vždy darilo. Ale bez ohľadu na to, prišli k nám deviati a v takomto počte si robiť zálusk na body, to jednoducho nejde. Možno keby boli pätnásti,  môžeme sa rozprávať inak, ale v tomto prípade nemôžete vydržať tempo extraligového zápasu," uviedol útočník Rytierov Dag Bajtala.

Práve skúsený matador bol jednou z hlavných postáv zápasu. Do siete Kežmarčanov nasúkal tri góly a pridal aj asistenciu. Hoci už jeden hetrik v jeho extraligovej kariére evidujeme, bol napokon premiérový. "Síce som údajne už jeden dosiahol, keď sme už neviem v ktorej sezóne zvíťazili v Skalici 6:5, ale tam mi pripísali nejaký gól omylom. Čiže skutočný hetrik som dal až teraz," uviedol Bajtala na pravú mieru a s úmevom dodal: "Za hetrik sa sa u nás platí, neviem ešte koľko, ale viem, že mi to pokladník nezabudne pripomenúť."

Bajtalov hetrik proti Kežmarku je v tejto sezóne iba potvrdením trendu, ktorý hráči nastolili od prvého kola. Za sedemnásť kôl sa stalo iba v štyroch prípadoch, že niekto nestrelil hetrik. "Neviem na to odpovedať, prečo je toľko hetrikov, je to ťažká otázka, ja si to neuvedomujem. V každom prípade to je zaujímavé."

Tréner Nitry Francisty pred začiatkom jari uviedol, že by chcel svoj tím udržať v prvej štvorke, aká je podľa Bajtalu realita po prvých zápasoch po zimnej prestávke? "Myslím si, že to máme v rukách a môžeme to dať. Začiatok ligy po príprave, to je vždy kostrbaté a postupne sa herná forma ladí. Lebo fyzicky môžeme byť pripravení dobre, ale musí sa to všetko doladiť a vycibriť. Ale podľa mňa sme na tom dobre a budeme ešte lepšie."

Samotnej príprave dal viac priestoru aj útočník Nitry, pretože ho v tejto sezóne čaká v júli svetový šampionát Masters v drese Old Boys. "Ja sa pripravujem už dva roky. A to nielen fyzicky, ale zmenil som aj životný štýl. Trénujem každé ráno od augusta 2018, odkedy som sa začal pripravovať na MS Masters na Bahamách. V tomto veku je oveľa ťažšie zastaviť sa a potom sa zasa rozbehnúť. Preto tomu dávam viac ako inokedy," uzavrel hráč 17. kola. 

https://www.facebook.com/photobugel/