Zostava 5. a 6. kola SHbE mužov

Aj od sezóny 2019/2020 bude naša redakcia vyhlasovať zostavu kola. Aj na jej základe vygenerujeme najlepšieho hráča za uplynulý mesiac. Na konci základnej časti vzíde z najlepších hráčov aj hráč sezóny, ktorého odmeníme hodnotnou cenou.

Prvého Hráča mesiaca vyhlásime už na konci septembra. Víťaz dostane krásnu ručne robenú plaketu z dreva, ktorá mu bude pripomínať jeho výkon počas daného obdobia aktuálnej sezóny. Vyvrcholenie príde po skončení základnej časti, kedy vyhlásime hráča sezóny a ten sa má na čo tešiť. Víťaz totiž dostane dve poukážky na zájazd na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať vo švajčiarskom Lausanne. Konkrétne na zápasy Slovensko - Česko a Slovensko - Nemecko v cene 289€ za osobu v dátume 15. 18. mája 2020. Cenu venuje športová cestovka Futbalovysen.sk/Sportovysen.sk.

V piatom kole sezóny padlo 22 gólov. To dáva priemer 4,4 gólu na zápas, strelci teda šetrili siete. Najviac sa v piatom kole darilo Adamovi Zámečníkovi z Jokeritu, ktorý získal vďaka hetriku do siete Pruského titul Hráča kola.

Za brankára kola sme vyhlásili Petra Kučeru zo Skalice. Ako jediný si udržal čisté konto a mal veľkú zásluhu na triumfe majstra 2:0 nad nováčikom z Košíc. Svoje mužstvo podržal najmä pri presilovkách hostí. Kučera sa do zostavy kola dostal už po druhý raz v sezóne. 

Kučerovi v obrane pomáhali k čistému kontu spoluhráči, my sme si z plejády vybrali Milana Sobola. Hral tak, ako ho poznáme, zblokoval množstvo striel a zaujal rozohrávkou a veľkým prehľadom v hre. Druhý ocenený je Filip Titka z Nitry. Ten poslal do siete Vrútok jeden gólový pozdrav v prvej tretine, napokon aj rozhodol premeneným samostatným nájazdom o víťazstve Rytierov 3:2. 

Hetrik Zámečníka sme už spomenuli, výkon útočníka Jokeritu je cennejší o to viac, že mu v útoku chýbal Miroslav Božik. Ďalším členom zostavy kola je Libor Teplický z Považskej Bytrice. Reprezentačné krídlo zaznamenal v šlágri kola proti LG Bratislava gól a asistenciu a bol jedným z najlepších hráčov na ploche. Zoznam najlepších dopĺňa Martin Balogáč zo Svidníka. Útočník Lionu odohral vynikajúci zápas, ale jeho tím stratil na ihrisku Ružinova vedenie a napokon nezískal ani bod. Balogáčove dva zásahy tak vyšli nazmar, ale pre mladého útočníka bude iste útechou aspoň individuálne ocenenie.   

V šiestom kole sa hrali iba štyri duely, ale padlo v nich 26 gólov s priemerom 6,5 gólu na zápas. Najviac V Skalici (10), kde majster zdolal v bláznivom zápase Svidník 6:4.

Za najlepšieho brankára sme vyhlásili Martina Suchomela z Pruského. Mladý 18-ročný gólman zvládol krst ohňom a na pôde LG Bratislava dokonale zastúpil jednotku tímu Michala Mišovca. Suchomel podržal svoj tím a výrazne sa podieľal na triumfe ŠK 3:2. Suchomel sa zároveň stal aj najlepším hráčom 6. kola.

Prvým obrancom kola je Radovan Zelenka zo Skalice. Hokejmarket zdolal húževnatých Košičanov aj vďaka reprezentačnému obrancovi. Ten poslal do siete Farbára dva góly a na jeden asistoval. Dopĺňa ho Marek Bednár z Považskej Bytrice. Obraca PROTEF-u zaznamenal dôležitý prvý gól v zápase proti Jokeritu. Bednár mal celkovo plodný víkend, skóroval totiž aj deň predtým.

V útoku sa darilo Matúšovi Liptákovi z Považskej Bystrice. Do siete Jokeritu strelil jeden gól a dva pripravil svojim spoluhráčov. Výborne mu sekundoval Samuel Bánoczký z Ružinova, ktorý prispel k výhre nad Košicami 4:1 dvoma presnými zásahmi. Rovnakou bilanciou sa môže pochváliť aj Jaroslav Martinusík zo Skalice. Jeho dva góly ho navyše vyniesli do čela kanonierov celej súťaže.  

Zostavy jednotlvých kôl SHbE:

1. Mišovec (Pruské) - Bohuslav (LG BA), Džupina (Svidník) - Štefan (Svidník), Cíbik (Pruské), Baláška (Nitra). Hráč kola: Štefan
2. Kučera (Skalica) - Džupina (Svidník), Jenčuš (Košice) - Martinusík (Skalica), Čavajda (Vrútky), Vaňo (Ružinov). Hráč kola: Martinusík
3. Hráč kola: Adam Fumač (LG Bratislava)
4. Mišovec (Pruské) - P. Pagáč (Pruské), Bušovský (P. Bystrica) - Piják (P. Bystrica), Balga (Pruské), Holaza (Skalica). Hráč kola: Piják
5. Kučera (Skalica) - Titka (Nitra), Sobol (Skalica) - Zámečník (Jokerit), Teplický (P. Bystrica), M. Balogáč (Svidník). Hráč kola: Zámečník
6. Suchomel (Pruské) - Zelenka (Skalica), Bednár (P. Bystrica) - Lipták (P. Bystrica), Bánoczký (Ružinov), Martinusík (Skalica). Hráč kola: Suchomel