Pagáč na dvoch frontoch, rastie Prušťanom nová nádej?

Medzi veľmi príjemné prekvapenia v SHbE mužov patrí v tejto sezóne obranca Pruského Peter Pagáč. Ešte len 18-ročný hokejbalista sa pomaly udomácňuje v tíme trénera Mariána Gregoríka, no nielen preto sme sa s ním porozprávali na aktuálnu tému.

Máte za sebou dvojkolo, v ktorom ste vybojovali tri body. Ste osobne s týmto výsledkom spokojný?
"Chceli sme vyhrať oba zápasy, ale berieme aj tri body. V zápase s LG nám totiž chýbala opora v bránke Mišo Mišovec, nastúpil do nej Maťo Suchomel, ktorý nemá ešte toľko skúseností. Ale zachytal vynikajúco a aj preto sme boli veľmi spokojní. V sobotu s Jokeritom pršalo, hralo sa veľmi zle, zápas nám jednoducho nevyšiel. A ani mne."

Máte len 18 rokov, Prušťanom, ale hádam aj slovenskému hokejbalu rastie nová nádej. Ako vnímate svoju súčasnú pozíciu v tíme?
"Ja hrávam za Pruské už tretiu sezónu, takže nejaké skúsenosti už mám. Ale konečne som začal hrávať na svojom poste v obrane a dostávam oveľa viac priestoru. Mám konečne pocit, že som súčasť mužstva a nie iba hráč, ktorý je tam na to, aby sa len učil.

Okrem seniorskej ligy hrávate aj juniorskú súťaž. Dá sa to zvládnuť?
"Áno, hrávam aj za juniorku, takže keď je dvojkolo, odohhrám cez víkend aj štyri zápasy. Takže nie je to vždy jednoduché."

V juniorke ste teda prirodzený líder?
"Som kapitán, ale bodovo tímu nepomáham. Paradoxne sa mi u mužov darí viac. Ale v U19 sa snažím pomôcť najmä v defenzíve a pomáham radami mladším hráčom."

V Pruskom sa vždy mohli oprieť o výborných obrancov, v minulosti to boli napríklad Kyselica, či Doskočil. Sú to vaše vzory?
Áno jasné. Tiež by som chcel hrať na čo najvyššej úrovni, teda aj na MS.

O rok sú MS juniorov a keďže sme načali túto tému, poškuľujete po účasti na nich?
"Samozrejme, chcel by som si tam zahrať. Ak si ma tréneri vyberú a budem im zapadať do koncepcie, tak bude rád, ak ma zoberú." 

Máte skúsenosti s hokejom?
"Nie, nikdy som nehral hokej, iba hokejbal."

Ako ste spokojný s doterajšími výkonmi Prušťanov i umiestnením v tabuľke?
"Mohli sme byť prví, ale dobré je aj tretie miesto. Dôležité je, aby sme sa dostali do play off a tam sa chceme dostať čo najďalej. Ale to je ešte ďaleko."