Zostava 2. kola ShBE

Aj od sezóny 2019/2020 bude naša redakcia vyhlasovať zostavu kola. Aj na jej základe vygenerujeme najlepšieho hráča za uplynulý mesiac. Na konci základnej časti vzíde z najlepších hráčov aj hráč sezóny, ktorého odmeníme hodnotnou cenou.


Prvého Hráča mesiaca vyhlásime už na konci septembra. Víťaz dostane krásnu ručne robenú plaketu z dreva, ktorá mu bude pripomínať jeho výkon počas daného obdobia aktuálnej sezóny. Vyvrcholenie príde po skončení základnej časti, kedy vyhlásime hráča sezóny a ten sa má na čo tešiť. Víťaz totiž dostane dve poukážky na zájazd na majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa budú konať vo švajčiarskom Lausanne. Konkrétne na zápasy Slovensko - Česko a Slovensko - Nemecko v cene 289€ za osobu v dátume 15. 18. mája 2020. Cenu venuje športová cestovka Futbalovysen.sk/Sportovysen.sk.

V prvom kole sezóny padlo 32 gólov a my sme pred 2. kolom v preview položili otázku, či päť zápasov 2. kola prinesie viac zásahov. Neprinieslo. Padlo ich presne 30, čo dáva priemer 5 gólu na zápas. Za hráča kola sme tentokrát sme pasovali Igora Halása, ten však v zápase Košíc s Kežmarkom nebodoval.

Až dvaja brankári si udržali čisté konto. Prvý je Tomáš Farbár z Košíc. Jeho výkon samozrejme vyzdvihujeme v plnej miere, bol oporou svojho tímu pri triumfe 4:0 nad Kežmarkom. Pre Petra Kučeru a jeho umiestneniu do zostavy kola však hrá fakt, že Skalica hrala na pôde súpera a Kučera podal naozaj výkon hodný tohto ocenenia. Najmä za stavu 2:0 Skaličanov podržal, v týchto momentoch sa zápas lámal. 

V obrane si pozíciu spred týždňa udržal Martin Džupina zo Svidníka. Jeho ofenzívne schopnosti sú momentálne pre Svidník neoceniteľné a trebišovský snajper je už druhý týždeň na nezastavenie. Proti Vrútkam zaznamenal gól a asistenciu. Spoločnosť mu robí Nicolas Jenčuš z Košíc. Jeho tím v súboji s Kežmarkom neinkasoval, čo svedčí o skvelej defenzíve. Zásluha na tom patrí aj Nicolasovi Jenčušovi, ktorý k triumfu prispel presným zásahom.

V druhom kole sme zazanamenali ďalšie dva hetriky, od začiatku sezóny sme ich videli už štyri, čo je skvelá vizitka. Stanislav Čavajda zobral na seba zodpovednosť na pôde Svidníka. Dvomi gólmi v riadnom hracom čase nalomil domácich, no tí sa zdvihli a vyrovnali. Čavajda mal však jednoducho svoj deň a v predĺžení rozhodol o triumfe Vrútok. Výborne mu sekundoval reprezentačný útočník Jaroslav Martinusík. Ten okrem gólov pridal aj asistenciu a mal leví podiel na triumfe majstra v Pruskom. Štyrmi bodmi tak  rozhodol nielen o víťazstve Skalice, ale aj o svojom ocenení hráča kola. Útočníkov v zostave kola dopĺňa Dušan Vaňo z Ružinova. Dvakrát v zápase na pôde favorita z Považskej Bystrice dokázal gólovo odpovedať na vedenie domácich, dal tak základ k tomu, aby v predĺžení hostia prekvapivo rozhodli o triumfe. Vaňov príspevok v zápase tak bol neodškriepiteľný.

Zostavy jednotlvých kôl SHbE:

1. Mišovec (Pruské) - Bohuslav (LG BA), Džupina (Svidník) - Štefan (Svidník), Cíbik (Pruské), Baláška (Nitra). Hráč kola: Štefan

2. Kučera (Skalica) - Džupina (Svidník), Jenčuš (Košice) - Martinusík (Skalica), Čavajda (Vrútky), Vaňo (Ružinov). Hráč kola: Martinusík